Az Országgyűlés elnöke szerdán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ibrány felújított és kibővített gimnáziumának átadásán megtartott beszédében hangsúlyozta: keményen kell dolgozni azért, hogy „rátérhessünk a fejlődés útjára, újra közösen alkothassunk, pótolhassuk elmaradásunkat, és leróhassuk adósságainkat, amellyel ez a nemzet a vidék Magyarországának tartozik”. Ebben a közös vállalkozásban mindenkire szükség van, mindenkinek az élete fontos és számít. „Magyarország nem engedheti meg magának, hogy akár egyetlen ember élete is elvesszen” – fogalmazott Kövér László.
Az Országgyűlés elnöke beszédében kifejtette: „nagy a zaj” életünk mindennapjaiban, egymás után jönnek a hírek a nemzetközi pénzügyi válság új fordulatairól, amelyek alapjaiban változtatják meg az ország gazdasági helyzetét, írják át a terveket, és határozzák meg a sebességet. Nehéz dolog pénz nélkül felsőoktatást, honvédelmet, egészségügyet fenntartani, és többet kénytelen az ország adósságszolgálatra fizetni, mint amennyit költeni tud az oktatásra – folytatta Kövér László.
A politikus szerint azonban ez a nap is bizonyítja, hogy a dolgok megváltozhatnak, ha mindenki elvégzi a rábízott munkát és kihasználja a lehetőségeit. Magyarország egyetlen problémáját sem lehet az oktatási rendszeren keresztül megoldani, ugyanakkor egyetlen probléma megoldása sem képzelhető el az oktatási rendszer nélkül – húzta alá Kövér László.
A házelnök beszédében a jövő sorsfordító intézményrendszerének nevezte az iskolát, a tanulás fontosságáról szólva pedig hangsúlyozta: a boldoguláshoz vezető út csak ezen keresztül vezethet. A magyar állam kötelessége és jól felfogott érdeke segíteni minden polgárát annak érdekében, hogy minden ember a lehető legtöbbet hozza ki életéből – zárta szavait az Országgyűlés elnöke.
Seszták Oszkár, az ibrányi Móricz Zsigmond Gimnázium és Szakközépiskolát fenntartó megyei önkormányzat fideszes elnöke köszönőjében arról beszélt, hogy az országnak és a megyének szüksége van kiművelt emberekre, mivel csak így tud megmaradni és fejlődni. Ezért is tartotta fontosnak a megyei önkormányzat, hogy oktatási intézményeivel közösen a lehető legtöbb pályázaton elinduljon – mondta.
Az 520 gyermeket oktató ibrányi intézmény 327 millió forintos beruházással, 90 százalékos uniós támogatással egy aulával és négy új tanteremmel bővült, emellett felújították a vizesblokkokat is. A fejlesztéshez szükséges tízszázalékos önerőt a megyei önkormányzat adta.