Simon Gábor a testület szombati tanácskozása után újságíróknak elmondta: a választmány meghallgatta Závecz Tibort, az Ipsos véleménykutatási igazgatóját, akinek előadásából kiderült, hogy a választók háromnegyede szerint az országban rossz irányba mennek a dolgok. A választmányi elnök kitért arra is, hogy a demokratikus ellenzéki pártok együttes támogatottsága a választókorú népességben már meghaladja a kormányoldalét, de szerinte számolni kell azzal a veszéllyel, hogy ha a következő választásokon ehhez hasonló eredmény születik, a Fidesz és a Jobbik szövetséget köt. Azt is mondta, hogy felmérések szerint a szocialisták „kikerültek a karanténból”, és ma már nem az MSZP-t, hanem a Fideszt nevezik meg legtöbben az általuk leginkább elutasított pártként. Véleménye szerint azonban a kormányoldal cinikus választ ad az elégedetlenség hangjaira.
Pintér Sándor belügyminiszter múlt heti – Vona Gábor Jobbik-elnökkel folytatott vitájában elhangzott – szavaira reflektálva azt mondta: felháborító, amikor egy milliárdos miniszter arról beszél, hogy „a megélhetéshez elég 47 ezer forint és egy kecske”. Simon Gábor ezzel szemben úgy foglalt állást, a 47 ezer forintos közmunkabér nem elég az emberhez méltó élethez. Az MSZP-választmány elnöke emellett sürgette, hogy a kormány térjen vissza az „ortodox gazdaságpolitikához”, máskülönben az ország valóban eleshet attól a 495 millió euró – jelenlegi árfolyamon 142 milliárd forint – felzárkóztatási támogatástól, amelynek felfüggesztését az Európai Bizottság javasolja 2013. január 1-jétől, amiért Magyarország nem tett elegendő intézkedést a költségvetési hiány leszorításáért.
A választmány döntött szervezeti és működési szabályzatának megújításáról és arról a beszámolóról is, amelyet az MSZP március 31-én esedékes kongresszusára készítenek. Ezenkívül előadást tartott a delegáltaknak Csepeli György szociálpszichológus, aki – Simon Gábor tájékoztatása szerint – arról beszélt, hogyan lett Magyarország a szocializmus legvidámabb barakkjából „a kapitalizmus legszomorúbb shopping centere”, szólt a magyar társadalom lelki zavarainak okairól, a rendszerváltás hibáiról és a 2010-es Fidesz-győzelemmel történt „útvesztésről” is.