Megúszta a börtönt a szocialista politikus

Felmentette a bíróság a csalás és közokirat-hamisítás vétségével vádolt képviselőt.

tt
2012. 02. 03. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselő – korábban a Zala Volán humánpolitikai főosztályának vezetője – ellen megfogalmazott vádat az ügyész a pénteki tárgyalási napon tartott vádbeszédében részben módosította, részben vissza is vonta.
Az ügyész kifejtette: a bírósági eljárás során bebizonyosodott, hogy Kiss Ferenc nem követett el törvénysértést, vagyis nem szabálytalanul igazolt magának a cégnél munkaidőt, amikor önkormányzati küldöttséggel hivatalosan Finnországba utazott. A másik vádpontban ugyanakkor nem voltak közvetlen bizonyítékok, nem lehetett megállapítani, hogy egy csaknem 200 ezer forintos számlát kinek a hibájából vettek teljesítettnek és fizettek ki az utaztató cégnél.

A felmentő ítélet indoklásában a bíró felidézte: Kiss Ferenc a Zala Volánnál korábban humángazdálkodási főosztályvezetőként dolgozott, ugyanakkor a többségi tulajdonosa és ügyvezetője is volt a Volán Oktatási (VO) Kft.-nek, amely 2007 végéig a Zala Volán dolgozóinak képzését is szervezte. A VO 2007 decemberében karbantartók és fizikai dolgozók képzéséről állított ki számlát a Zala Volánnak csaknem bruttó 200 ezer forintról. Ez a számla azonban furcsa utat járt be az utaztatási cégnél, három másolat is készült róla, mindegyiken más feljegyzéssel.

Az ügyészség a vádiratában azt fogalmazta meg, hogy Kiss Ferenc humángazdálkodási főosztályvezetőként a teljesítést leigazolta, aláírta és a pénzügyi osztályra küldte, s ez alapján a számla ellenértékét átutalták az oktató cégnek, holott tényleges teljesítés nem történt.

A bíróság azt állapította meg, hogy a Zala Volánnál – bármennyire tagadták is tanúvallomásaik során a felsővezetés tagjai – „bevett gyakorlat” volt év végén a következő évről előre hozott költségek elszámolása, emiatt tehát nem lehetett megállapítani, hogy Kiss Ferenc csalást követett volna el. Más oktatócéggel kapcsolatban is előfordult, hogy előre kifizették a szolgáltatását, a társaság pedig csak a következő évben végezte el a képzést, de sporttámogatást és egyéb beszerzéseket is kifizetett a Zala Volán az év utolsó napjaiban.

A másik vádpont szerint – amelyet az ügyész a vádbeszédében visszavont – Kiss Ferenc olyankor igazolt magának ledolgozott munkaidőt, amikor a zalaegerszegi önkormányzat képviselőjeként, a városi delegáció tagjaként Finnországban volt 2008 áprilisában. A Zala Volánnál vezetett munkaidő-nyilvántartás szerint aznap hat órát dolgozott, és ez alapján 31 ezer forint munkabért ki is fizettek neki.

Az ügyész ezzel kapcsolatban jelezte: a bírósági eljárás során bebizonyosodott, hogy a cégnél 2009-ig jogszerűen számolták el és fizették ki Kiss Ferenc önkormányzati elfoglaltságainak idejét a munkaidő terhére. Ebben a vádpontban tehát nem történt bűncselekmény. A bíróság ítélete nem jogerős, mert az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.