Előzőleg a Fidesz–KDNP parlamenti képviselőcsoportja arra kérte a BKV ügyében a főpolgármestert, „ne csak tartsa a markát”, hanem álljon elő megoldási javaslatokkal is. Lázár János frakcióvezető egri sajtótájékoztatóján azt mondta: nem javították a frakcióülés hangulatát azok a hírek, amelyek szerint esetleg prémiumokat vesznek fel a BKV-nál. Hozzátette, reméli, ez nem igaz.
Tarlós István válaszában jelezte: a főváros vezetése tudomásul veszi Lázár János megállapítását a BKV-t illetően és elfogadja tanácsát is. „Már csak azért is, mert biztosak vagyunk benne, hogy Lázár János Hódmezővásárhelyen ugyanígy jár el”– fogalmazott a főpolgármester.
Kitért arra is, hogy Budapest az itt befizetett személyi jövedelemadó volumene alapján lehetséges, hogy „nem alaptalanul »tartaná a markát«, de ígérjük, ezt sem fogja tenni anélkül, hogy a maga elvárható részét hozzá ne tenné a megoldáshoz”.
A városvezető azt is megerősítette, hogy főpolgármestertől függő prémiumokat sem a BKV-nál, sem a Budapesti Közlekedési Központnál nem fizettek ki; a cégen belül történteket pedig jelenleg vizsgálják. Mint írta, a főváros „a költségvetés tervezésétől a számlakifizetésekig még egyszer átvizsgálja a helyzetet a Városházán és cégeinél, és a legszigorúbb utat követi”, ugyanakkor megjegyezte: „később akkor erre az érvelésre sokadjára ne térjünk újra vissza”.
Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója elmondta, a Budapesti Közlekedési Központnál (BKK) senki nem kapott prémiumot, így azok sem, akiknek a főváros bérpolitikai szabályai szerint járt volna. A vezérigazgató közölte továbbá, hogy a kifizetéseket ő maga függesztette fel határozatlan időre a BKV anyagi helyzete miatt.
A főpolgármester szavai szerint ezt követően, rövid időn belül arra kéri a miniszterelnököt: döntsék el közösen, „tud-e még tovább hátrálni a magyar főváros”. Bízva a feltételekhez mért ígéretekben, a BKV még mindig megmenthető – szögezte le Tarlós István.