Unger Gyula közlése szerint az Új Széchenyi-terv 412 millió forintos támogatásával megvalósuló Gyógyászati Segédeszköz Logisztikai, Informatikai és Oktatási Központban végzik majd a gyógyászati segédeszközök nyilvántartását, a rehabilitációs szakemberek továbbképzését, illetve a kölcsönzést segítő raktárbázis és szerviz is működni fog az épületben.
A 883 négyzetméteres centrumban az eszközhasználat gyakorlását segítő akadálypályát és korszerű mintalakást, illetve szálláshelyeket is kialakítanak. A szeptemberre elkészülő beruházástól a szakértők a rászorultak életminőségének jelentős javulását várják – tette hozzá.
A médiareferens hangsúlyozta, hogy a képzésekbe az egészségi állapot komplex minősítését végző szakembereken kívül – a tervek szerint – bevonják az egészségügyben és a szociális ellátásban dolgozó intézmények munkatársait is. Az eszközöket nyilvántartó egységes adatbázis csatlakozni fog az egyre bővülő EASTIN (Támogató Technológiák Európai Információs Hálózata) nemzetközi adattárhoz is, így a legmodernebb segédeszközök állnak majd a rászorulók rendelkezésére.
Az új intézmény képzési programjának kialakításában, az eszközellátás és – kölcsönzés, valamint a tervszerű karbantartás megszervezésében az NRSZH munkáját a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja segíti – közölte Unger Gyula.