Remete László, a Hajdú-Bihar megyei kormányhivatal növény- és talajvédelmi igazgatóságának osztályvezetője szerint nincs ember, aki megmondja, a veszélyes gaz pontosan mekkora területen él és növekszik az országban vagy egy-egy régióban, de az úgynevezett pollencsapdák beszédesek.
A szakember szerint a pollenadatok évről évre azt mutatják, hogy nincs javulás, idén ráadásul a csapadékviszonyok különösen kedveztek a gyomnak, „szinte nevelő jellegű idő”, hogy esik az eső, aztán süt a nap. A parlagfűhelyzet annak ellenére romlik, hogy a kaszálás elmaradása miatti bírság meglehetősen borsos, hétfőtől 15 ezertől 5 millió forintig terjedhet a földtulajdonosokra kiszabott büntetés. Az összeg függ a fertőzött terület nagyságától, illetve attól, hogy kül- vagy belterületről van szó. Utóbbi esetben már egy kisebb, például 200 négyzetméteres gazos rész esetén is – amennyiben több mint a felét parlagfű borítja – legalább 750 ezer forintos bírságot kell megállapítani.
Remete László tudomása szerint ekkora büntetést ugyan még nem szabtak ki Hajdú-Biharban, de a több százezer forintos szankció minden évben rendszeres, idén mintegy 350-400 ügyre számítanak a megyében. A szakember szerint a parlagfű ellen a hatóságok ennél többet nem tehetnek, érdemi csökkentést csak akkor lehetne elérni, ha mindenki gondozná a saját kertjét, földjét. A parlagfű teljes kiirtása nem reális cél, mert a talajban a mag még negyven év múltán is képes kicsírázni. A megelőzés ezért is különösen fontos. A leghatékonyabb védekezés, ha valaki nem hagyja, hogy birtokán kifejlődjön a növény, vagyis még a maghozása előtt elpusztítja.
A küzdelmet indokolja, hogy Magyarországon a lakosság 40 százaléka allergiás, sokan közülük a parlagfűre is.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.