Az oktatási államtitkárság korábbi közlése szerint az általános iskolákban 747 547 diáknak, középfokú képzésben 428 291 nappali tagozatos diáknak, valamint 157 856 pedagógusnak indul a vakáció. A mostani tanév 37 héten át tartott, ezzel az európai átlaghoz tartozik Magyarország.
Az idén nyáron is táborok sokasága közül választhatnak a diákok és szüleik. Szerveznek a hagyományos napközis foglalkozások mellett többek között kézműves, biliárdos, bűvész- és csillagásztábort, de részt lehet venni honismereti, kaland-, lovas vagy nomád táborban is.
A Táboroztatók Országos Egyesülete (TOE) a honlapján (wwww.toe.hu) akkreditált adatbázist hozott létre, itt ingyenesen regisztrálhatnak a táboroztatók, így a gyerekek és a szülők típusonként kereshetnek a szervezet által „jóváhagyott” táborok között.
Sok diák dönt úgy, hogy nemcsak pihenéssel tölti a vakációt, hanem munkát is vállal. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azzal szeretné megkönnyíteni a helyzetüket, hogy tájékoztató füzetet juttatott el a közoktatási intézményekbe.
Linczmayer Szilvia, a NAV adószakmai szóvivője korábban azt mondta: a kiadvány – amely elérhető a www.nav.gov.hu oldalon is – a kötelezettségek mellett tartalmazza a diákok jogait, és segítséget nyújt a megfelelő munkatípus kiválasztásához.
A tájékoztatóban többek között felhívják a figyelmet arra, hogy a munka törvénykönyve szerint munkavállalóként az létesíthet munkaviszonyt, aki a 16. életévét betöltötte, a törvény azonban – iskolai szünet időtartama alatt – annak a 15. életévét betöltött tanulónak a foglalkoztatását is engedélyezi, aki általános iskolában, szakiskolában vagy középiskolában nappali rendszerű képzésben folytatja tanulmányait.
A szóvivő megjegyezte: rendelkezésre álló adataik alapján iskolaszövetkezeteknél mintegy 200 ezer diák vállal munkát, ez azonban töredéke azoknak, akik nyáron valóban dolgoznak majd.