Az államtitkár kilátásba helyezte, hogy Budapest főépítészével, Finta Sándorral egy közös ötletpályázatot írnak ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szalay utcai épületének felújítására, hogy a ház „a tárcához méltó megjelenést” kapjon. Tarlós István főpolgármester ünnepi köszöntőjében kiemelte, hogy a rendszerváltás kezdetétől „belegyalogoltunk egy értékválsággal terhes időszakba, amely a sekélyes közízlést diktálta, dömpingárut vásároltunk, környezetszennyező csomagolásban”.
A gazdasági válság, a munkaerő-piaci problémák, a megtorpant multik, a megélhetés kényszere hozta, hogy egyre nagyobb teret nyertek a magyar tervezők munkái, a „míves, kézműves, autentikus tárgyak, használati eszközök, ételek” – mondta a városvezet ő. Kijelentette azt is, hogy újra sikk magyar tervező munkáját vásárolni, magyar bort inni, magyar divattervező munkáját viselni, magyar motívummal hímzett mezt, öltözéket hordan i. A főpolgármester a WAMP-ról szólva méltatta a vásár urbánus szerepét is: olyan rendezvényről van szó, ahol az alkotók, vásárlók, budapestiek, turisták és kulturális szakemberek találkozhatnak.
A Wasárnapi Művész Piacot 2006 óta rendezik a fővárosban, azóta 78 vásárt tartottak, amelyet összesen 700 ezren kerestek fel. A WAMP adatbázisában 770 tervező szerepel, 9 nemzetközi eseményt szerveztek és 4 szakmai díjat nyertek el.