A Mansfeld-perben elmondott vádbeszédét egyetemi kutatók kíméletlennek minősítették. Mátsik György arról igyekezett meggyőzni a népbíróságot, hogy szerinte a politikai, államellenes bűncselekményeknél nem számít, hogy az elkövető felnőtt-e vagy tizenéves. Mansfeld Pétert első fokon mégsem ítélték halálra. Ezt a másodfokú bíróság tette meg.
Múlt szerdán még zárva maradt az ajtaja annak a budai lakásnak, ahol az egykori ügyész él. A feleség megüzente, hogy ne is keressék férjét. „Biztosan nem fog adni semmilyen interjút” – mondta akkor az ajtó mögül. Hétfőn azonban kinyitották az ajtót. Mátsik György arra a kérdésre, hogy van-e lelkiismeret-furdalása, úgy válaszolt, hogy: „Nem lehet.” Ezt követően az ajtó mögé bújt, és csak egy ideig volt hajlandó válaszolni a Hír TV kérdéseire. A náci háborús bűnösök jól ismert szavaival védekezett, amikor azt kérdezték tőle, hogy miért kért halálbüntetést az 1956-os forradalom egyik résztvevőjére, a fiatalkorú Mansfeld Péterre. „Nem én hoztam az ítéletet, parancsot teljesítettem„ – mondta.
„A szemébe néztem”
Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője a Hír TV-nek elmondta: „Mátsik György 1957-ben szerzett jogi végzettséget, '57-től '68 végéig dolgozott az ügyészi szervezetben és a rendelkezésünkre álló adatok szerint '68 végén, kérelmére a Budapesti Melléktermék- és Hulladékgyűjtő Vállalathoz került osztályvezetői beosztásba.”
Mansfeld Péter testvére évek óta kutat bátyja büntetőügyének résztvevői után. „Én most a szemébe néztem, ahogy láttam itt a képet egy pillanatra, egy kicsit úgy néz ki, mint egy sátán” – mondta a Hír TV-nek Mansfeld László. Azt is elmondta, elégtétel lenne számára, ha rács mögé kerülne Mátsik György, „hiszen gyilkos”.
Arról, hogy nagy valószínűséggel még életben van az a személy, aki ügyészként első fokon halálbüntetést kért Mansfeld Péterre, Mansfeld László számolt be a Magyar Nemzetnek. A lap munkatársainak is sikerült röviden beszélniük az egykori ügyész nejével úgy, hogy lakásuk ajtaját végig zárva tartották. Amikor a nőtől megkérdezték, hogy férje volt-e a Mansfeld-per ügyésze az elsőfokú eljárásban, visszakérdezett: „Hát mikor volt az?” A házaspár később, a hét végén már nem is tartózkodott otthon, ismeretlen helyre távoztak – írta hétfőn a Magyar Nemzet.