Kipucolták a Hejő-patakot

Rendbe tették a Hejő-patak medrét Hejőkeresztúron, a beruházás nyomán elhárult a belvíz és az árvíz veszélye, biztonságosabbá vált a vízfolyás.

KG
2012. 08. 07. 7:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A patak közelében fekvő lakóházak, földterületek különösen a 2010-es, rendkívül csapadékos időjárás idején kerültek veszélybe. Azt követően döntött a település arról, hogy a szomszédos Mályival, Nyékládházával és Kistokajjal közösen pályáznak a rekonstrukciós és kiegészítő munkákra.

Hejőkeresztúr csaknem 80 millió forintos támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv pályázatán. A patak medrét rendbe tették, a meder rekonstrukciója és megtisztítása tartós megoldást jelent az ott élők számára.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.