Józsefváros ma már egyáltalán nem az a hely, ami régen volt – hangsúlyozta Kocsis Máté. A polgármester hozzátette, azt szeretnék elérni, hogy a magyar emberek fejében változzon meg a kerületről alkotott kép, és tapasztalják meg, hogy „ez már nem a nyócker”, hanem egy újjáépülőben lévő kerület. Számos feladat áll még előttünk, de sok olyan példaértékű beruházás és fejlesztés megvalósult, ami az országban egyedülálló. Ilyen a Magdolna negyed szociális város rehabilitációja, az európai díjas Corvin sétány és az egyetemvárost építő Európa Belvárosa Program kétmilliárdos fejlesztése – sorolta a nagyobbik kormánypárt honlapjának adott interjújában.
Lépések a közbiztonság javításáért
A közbiztonságról szólva elmondta, az ország legnagyobb rendőrségi térfigyelő-kamerarendszerének működtetése mellett, sok lépést tettek az elmúlt években a közbiztonság javulásáért. Elegendő a hat új rendőrautóra, a rendőrkapitányságon történt 15 milliós informatikai fejlesztésekre, a Lujzai utcai rendőrház megépítésére vagy a mobil rendőrőrsre gondolni – fűzte hozzá.
Október elején adták át a Szabolcs utcai hajléktalangondozó központot pénteken a fővárosban, az épületben egészségügyi és idős hajléktalanokat ellátó egység is helyet kapott.
Három egykori hajléktalan kapott szolgálati lakást Józsefvárosban. Mindhárman a tavaly decemberben indult LÉLEK programban vettek részt, akkor is költöztek be a Koszorú utcai LÉLEK-házba. Kocsis Máté polgármester jégtörőknek nevezte őket – olvassa el az mno.hu riportját.
Javult a hajléktalanok helyzete
A hajléktalanellátással összefüggésben rámutatott, annak ellenére, hogy „még messze vagyunk attól, hogy minden érintett a megfelelő ellátást kapja”, az utcán élők száma látványosan csökkent. Továbbra is elítélem azokat, akik azért küzdenek, hogy emberek élhessenek utcán és ehessenek a kukából, mert hisz joguk van hozzá. Ez a hozzáállás nem rendezi az állapotokat, hanem csak tovább mélyíti a problémákat – jelentette ki. Kocsis Máté ugyanakkor hangsúlyozta, a Baptista Szeretetszolgálattal közösen a LÉLEK program keretében egy komplex esetkezelési tervet készítettek. Állandó szállást biztosítunk az érintetteknek, munkát is kapnak, és ha megfelelnek a feltételeknek, akkor akár saját lakásba költözhetnek majd – emelte ki.
Helyet kapnak a tisztességes árusok
A józsefvárosi piac ügyével kapcsolatban szólt arról is, nemrég levelet küldtek a MÁV-nak – a cég a telek tulajdonosa –, amelyben a bérleti szerződés felmondását kérték. Mint mondta, azt a termékcsoportot, amelyiket sokan olcsón, elérhető áron keresnek a józsefvárosi piacon, azt adó- és vámtiszta környezetben, máshol is megtalálhatják. Az önkormányzat üres üzlethelyiségeit fogjuk felajánlani arra, hogy a piacon dolgozó, tisztességesen adót és vámot fizető magyar és külföldi árusok itt a kerületben árulhassák a portékáikat a kispénzű emberek számára – ismertette az önkormányzat elképzelését a politikus.
A program 90 százaléka teljesült
A választási programunk kilencven százalékát teljesítettük két év alatt – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, hogy a jövőben is szeretnének komoly összegeket fordítani a közbiztonság javítására, hiszen „itt az az alapja mindennek”. A terveink között szerepel a lakosság megszólítása is: hamarosan meg fogjuk kérdezni az itt élőket, hogy a rendelkezésünkre álló időt és forrásokat a saját elképzeléseink mellett, szerintük hogyan osszuk be és mire fordítsuk a következő két évben – húzta alá.