Határozattal rendezték Szeged ügyét

Botka László hiába idézte Lenint a járási hivatal kialakításával kapcsolatban, határozattal rendezték az ügyet.

LM
2012. 11. 15. 14:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus elmondta: a határozat meghozása törvényi kötelezettsége volt, hiszen 2013. január 1-jétől biztosítani kell a szegedi járásban élő 220 ezer ember számára, hogy ügyeiket gyorsan elintézhessék. Szeged város vagyona érintetlen marad, csupán az államigazgatási feladatok ellátásához szükséges ingatlanrészek és ingóságok kerülnek a járási hivatal ingyenes használatába – hangsúlyozta a kormánymegbízott.

Botka balhézott a közgyűlésen

B. Nagy László kifejtette, hogy jogszerűtlen volt a szegedi közgyűlés kérése, hogy térítsék meg a járási hivatal kialakításához kapcsolódó költségeit. Szavai szerint a közjáték nem a szegediek érdekeit szolgálta, csupán egyetlen ember – a szocialista polgármester – politikai motivációja sarkallta. Az mno.hu beszámolt róla, hogy október végén az MSZP-s városvezető, Botka László Lenin nyomdokaiba lépett a szegedi közgyűlésen.

A kormánymegbízott cáfolta azokat a felvetéseket, amelyek szerint túlzott a szegedi járási kormányhivatal 187 fős létszáma. A szegedi önkormányzatnál a gyámügyeket az 1997-es kormányrendeletben előírt 17 köztisztviselő helyett csupán 9 intézte, miközben az ügyszám 15 év alatt 13 500-ról 24 500-ra nőtt. A másodfokon a kormányhivatalhoz kerülő ügyek alapján 40-50 százalékos hátralék halmozódott fel ezen a területen – tette hozzá.

A szegedi változások

Polner Eörs, a megyei kormányhivatal főigazgatója elmondta, hogy a határozat alapján az önkormányzat Huszár utcai ingatlanában az irattárak egy része mellett a jelenlegi okmányiroda és a szociális iroda helyiségei kerülnek a járási kormányhivatal ingyenes használatába. A továbbra is önkormányzati feladatokat ellátó szociális iroda munkatársainak elhelyezését 2013. április 1-jéig kell megoldania a városnak.

Az épületben működhet tovább az anyakönyvi hivatal, az önkormányzati adóiroda, az ingatlan egy része pedig közös használatba kerül. A működtetéssel kapcsolatos költségmegosztásról pedig külön megállapodást köt a kormányhivatal, illetve az önkormányzat.

A települések 99,6 százalékánál a képviselő-testület – párthovatartozástól függetlenül – megszavazta ezt a megállapodást – mondta Navracsics Tibor október végén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.