Navracsics Tibor, a közigazgatási tárca vezetője – a minisztérium Facebook-oldala szerint – emlékeztetett: szerdáig országosan 2750 településsel kell megkötni a járási hivatalok felállításáról szóló megállapodást. (Ez a 3183 önkormányzat 86 százaléka.)
Navracsics: Csaknem mindegyike igennel szavazott
Egy nappal a határidő letelte előtt a települések 99,6 százalékánál a képviselő-testület – párthovatartozástól függetlenül – megszavazta ezt a megállapodást – mondta Navracsics Tibor, aki Szekszárd megyei jogú város képviselő-testületének kibővített ülésén vett részt.
A közigazgatási és igazságügyi miniszter hangsúlyozta: ezt csak úgy lehetett elérni, hogy az egyeztetés során nem a pártpolitikai, hanem a szakmai szempontokat tartották szem előtt. Hozzátette: a hatékony államigazgatási rendszer minden polgárt egyformán szolgál, pártpolitikai szempontoknak itt nincs helye. Navracsics Tibor a január óta tartó egyeztetési folyamatot példaértékűnek nevezte, hozzátéve: a résztvevők nemcsak elmondhatták, de érvényesíthették is érdekeiket.
Néhány technikai jellegű jogszabály megalkotása szükséges ahhoz, hogy lezáruljon a járási rendszer kialakításával kapcsolatos jogalkotási folyamat – közölte korábban Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter Nyíregyházán.
Mint azt megírtuk, a járási szervezetben összesen 300 kormányablak jön létre a jövő év végéig, valamint az okmányirodák 2013. január 1-jével átkerülnek a járási hivatalokhoz. A járási rendszerről részletesen ide kattintva olvashat.
43 köztisztviselő kerül hivatalba
A szekszárdi kormányhivatal tájékoztatása szerint a városban 43 köztisztviselő kerül a járási hivatal állományába. Járásszékhely lesz Bonyhád, Dombóvár, Paks, Tamási, Tolna és a megyeszékhely, Szekszárd.
A közigazgatási tárca parlamenti államtitkára, Rétvári Bence, az Országgyűlésben kedden napirend előtt szintén arról beszélt: az előkészítettség állapota szerint szinte mindenhol megszületik a megállapodás határidőre, alig tíz településnél fog ez elmaradni. A törvény értelmében ezeken a helyeken a kormányhivatal vezetője hozza létre a szerződést, így az ott élők sem maradnak függő jogi helyzetben.
• Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szeptember elején a Hír TV Kontraszt című műsorában elmondta, a bürokráciacsökkentés része a járási rendszer átalakítása is.
• Áder János köztársasági elnök észrevételeinek elfogadása után a parlament június 25-én szavazta meg ismét a járások kialakításáról szóló törvényt. Az államfő július 19-én küldte vissza megfontolásra a parlamentnek a két héttel korábban elfogadott jogszabályt.