Az akciótervről a civil szervezetekkel történő konzultációk után közigazgatási és társadalmi egyeztetés is kezdődik – áll a minisztérium közleményében. A találkozó fő témája a Magyarország vállalásait rögzítő akcióterv előkészítése volt. A dokumentum az antikorrupciós törekvések egyik legfontosabb nemzetközi fórumához, a Nyílt Kormányzati Együttműködéshez (Open Government Partnership) való csatlakozás vállalásait tartalmazza.
Tájékoztatják a civileket
A szombati megbeszélésen az Amerikai Kereskedelmi Kamara, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapest Intézet, a Civil Összefogás Fórum, a Geopolitikai Tanács Alapítvány, a Honfoglalás 2000 Egyesület, a Joint Venture Szövetség, a K-Monitor Egyesület, a Társaság a Szabadságjogokért, valamint a Transparency International Magyarország képviselői vettek részt. A KIM közlése szerint a civilek tájékoztatást kaptak a kormányzat eddigi antikorrupciós tevékenységéről, valamint a további feladatokról, tervekről.
„Jó állam” – Lépések a korrupció ellen
Rövidesen elkészül a köz- és kormánytisztviselők etikai kódexe – írta nemrégiben a Magyar Nemzet. A korrupció elleni kormányzati küzdelem jegyében létrejövő szabálygyűjtemény a közszféra hivatásetikai normáit tartalmazza.
A magyar kormány a közigazgatási folyamatok és intézményrendszer egyszerűsítésével egy olyan „jó államot” kíván felépíteni, amelyet a tisztaság és az átláthatóság jellemez – közölte november elején a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára.
A kormányzati antikorrupciós program részeként Magyarország csatlakozik a már több mint ötven országban működő Nyílt Kormányzati Együttműködéshez, és ezzel további vállalásokat tesz a korrupció elleni küzdelemre, a nyilvánosabb közigazgatás megvalósítására – tájékoztatott a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium még júliusban.