A felügyelet egyik legnagyobb feladata a minősített adatok védelméről szóló törvény végrehajtása, a korszerű titokvédelmi rendszer kialakítása és folyamatos fejlesztése. Az Óbudai Egyetem több karán (Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, Neumann János Informatikai Kar, Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar) is olyan – magas szintű – szakmai oktatás, kutatás folyik, amely a felügyelet tevékenységi területeivel rokonítható, nem beszélve a Biztonságtudományi Doktori Iskoláról.
A felügyelet felügyeleti, hatósági tevékenységi körének bővülése, az egyre újabb kihívásoknak való megfelelés tudatosan felépített stratégiát kíván. Ennek a stratégiának szerves része az oktatási és biztonságvédelmi érdek-képviseleti szervezetekkel való együttműködések kialakítása. Az együttműködési megállapodás megkötésével a felügyelet deklarálja: nagyra becsüli az Óbudai Egyetem versenyképes, a kutatásban és innovációban nemzetközileg is elismert tevékenységét, tradícióit, jelenét és jövőjét egyaránt.
Az Óbudai Egyetem oktatási tevékenysége során megoszthatja oktatóival, hallgatóival a minősített adatok védelme, követelményeinek kidolgozása során szerzett, általánosítható biztonságvédelmi tapasztalatokat. Ennek eredményeként az oktatásban, kutatásban felhasználható információk áramlása felgyorsulhat.
A felügyelet a terméktanúsítási hatósági tevékenységének szabályozása, majd a termékvizsgálatok lebonyolítása terén számít az egyetem szakértőinek közreműködésére és laboratóriumi kapacitásaira. A megállapodás megkötésével az Óbudai Egyetem erősíti kapcsolatait a közigazgatásnak az NBF nevével fémjelzett speciális területével, fejlesztve oktatási és kutatási tevékenységét, laboratóriumainak kihasználását.
Az NBF hitet tesz szakmai feladatai végzésének tudományos megerősítése mellett, mellyel nem utolsósorban a minősített adatvédelem ügyének és egyéb feladatainak fejlesztését, valamint esetleges szakmai utánpótlását is segíti.