A szolgálat épületében tartott zárt ülésen meghallgatták a KNBSZ tavalyi tevékenységéről szóló beszámolót. Ezután Vargha azt mondta: a szolgálat 2012-ben szakszerűen, törvényesen, eredményesen végezte a munkáját, sikeresen végrehajtották az integrációt. Kérdésre válaszolva azt is elmondta, hogy hamarosan kiírják a közbeszerzést az egykori Katonai Biztonsági Hivatal Schweidel utcai épületének felújítására, így akár már idén elköltözhetnek a Bartók Béla úti épületből.
Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke elmondta, hogy a zárt ülésen nem nyilvános információk hangzottak el, de annyit elmondhat, hogy a KNBSZ mindent elkövet azért, hogy a határon túli, expedíciós, missziós tevékenység során a magyar állampolgárok, katonák, hírszerzők testi épségét megóvja. A szolgálat a nehéz költségvetési körülmények között is igyekszik lépést tartani a kor kihívásaival – mondta. Molnár felhívta a figyelmet arra, hogy a szolgálatnak olyan új, modern kihívásokkal kell szembenéznie, amelyek mindenképpen külön forrásokat igényelnek, ezért a kormányzattól azt kérik, hogy biztosítsa ezt a költségvetésben.
Vargha ennek kapcsán felidézte, hogy 2013-ban hétmilliárd forinttal nőtt a honvédelmi költségvetés, és a kormány azt vállalta, hogy 2015-ig garantálja a nominális összeg szinten tartását, ezután pedig évente a GDP 0,1 százalékával növeli. Az államtitkár azt mondta: az a legfontosabb, hogy a missziókban tevékenykedő katonák biztonságban végezhessék munkájukat. A kormányzat e tekintetben nem spórol a költségvetésben – szögezte le Vargha.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjai és szakértői szerda délelőtt 10 órakor hallgatják meg a Portik–Laborc-találkozókról készült úgynevezett megtisztított hangfelvételt – mondta Molnár. Hangsúlyozta, szerdán fog kiderülni, hogy technikai értelemben mennyire megtisztított a felvétel, hiszen mint kiemelte: „korábban gyakorlatilag használhatatlan volt a felvétel". Molnár bízik abban, hogy szerdán a bizottság és a nyilvánosság is választ kap arra a kérdésre, hogy egyáltalán megegyezik-e a leirat és a hangfelvétel.
Arra a kérdésre, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnököt, valamint titokminiszterét, Szilvásy Györgyöt meghallgatja-e a bizottság, Molnár azt mondta: ő maga és a Magyar Szocialista Párt is abban érdekelt, hogy az igazság minden részlete kiderüljön. Támogatják a teljes nyilvánosságot, ezért oldotta fel a jegyzőkönyvek titkosítását is. A szocialista képviselő ugyanakkor kiemelte: nem szeretné, hogy az ügyből „politikai hecckampányt” csináljanak, vagy hogy a kormányzat saját propagandájára és céljaira használja fel. Molnár szerint el kell ismerni, hogy súlyos szakmai hiba történt, de ebből semmiképpen sem szabad pártpolitikai ügyet csinálni.
Mint ismert, a Laborc–Portik-találkozókon készült hangfelvétel leirata nyilvánosságra került. Ebből kiderült: Portik felajánlotta a titkosszolgálat vezetőjének, hogy terhelő adatokat szerez vagy kreál jobboldali politikusokról. A Portik–Laborc-találkozókról készült hanganyagok minőségével ugyan gondjuk van az ellenzéki politikusoknak, de azt ők sem állítják, hogy a felvételeket manipulálták. Az egykori titokminiszter, Szilvásy György saját maga és Laborc felelősségét mentegette a találkozók megjelent leirataival kapcsolatban a Hír TV április 25-i Rájátszás című műsorában.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága április 30-án arról döntött, hogy a Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló, paritásos alapon működő ténymegállapító albizottságot állít fel.