Szilvásy a Rájátszásban elmondta, hogy Laborc Sándor kinevezését a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) élére a bizottság fele részben támogatta, fele részben pedig tartózkodva, illetve nem támogatva foglalt állást. Az NBH munkája új lendületet kapott Laborc kinevezésével, amit nemcsak belföldön, de külföldön is elismertek – emelte ki. Nemzetközi partnerektől – mint a NATO vagy az USA – kapott pozitív visszajelzést, nemcsak a munkáját, de a kinevezését követően is – tette hozzá az egykori titokminiszter.
Korábban Laborc Sándor azt állította, hogy Szilvásy kérte fel a Portik Tamással való találkozókra. Erre válaszul Gyurcsány volt minisztere kiemelte, hogy „nem történt erkölcsi vagy törvénybe ütköző” dolog, nem készítettek elő titkosszolgálati módszerekkel lejárató kampányt politikusok ellen.
„Két magasan képzett felderítőtiszt megpróbált információt szerezni annak érdekében, hogy törvényben rögzített kötelességeit ellássa” – magyarázta. Szerinte sokkal inkább a mostani nyilvánosságra hozatal tűnik erkölcstelennek, mert a leiratok hézagosan közlik az ott elhangzottakat. „Megkérték az érintetteket, hogy nyilvánosságra hozhatják ezeket? Kétlem” – tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy akkoriban konzultált-e a találkozóval kapcsolatban Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel, Szilvásy nemmel felelt. „Vajtó Lajos 2008-ben keresett meg, hogy Portiknak vannak információi a rendvédelmi szervek és az alvilág közötti összefonódásról” – mondta a találkozó kapcsán.
Szilvásy szerint az nem politikai kérdés, hogy támogatta-e azt, hogy Laborc Sándor személyesen vegyen részt ezeken az ominózus találkozókon. „Akkoriban azok az információk nem álltak rendelkezésre, mint most. Én azt tudtam róla, hogy Portiknak ugyanolyan erkölcsi bizonyítványa van, mint önnek” – válaszolta az egykori titokminiszter újságírói kérdésre. 2008-ban Portik ellen semmilyen eljárás nem folyt, illetve a hatóságok akkoriban nem tudtak ezekről – húzta alá.
„Én a Heti Válaszban olvastam a leiratokat. Akkoriban Laborcot kértem fel arra, hogy kezelje ezt. Később elmondta, hogy konkrét információkra nem akadtak” – mondta Szilvásy, majd hozzátette: az NBH évente több száz ilyen jellegű operatív műveletet végez. „Egy informátor milyen információt szerez, az nem politikusi kérdés, így erről nem is kellett volna kapnom semmilyen visszajelzést” – emelte ki.
Arra a kérdésre, hogy nem volt-e aggályos az, hogy az NBH vezetője ül le egy alvilági figurával, az egykori titokminiszter elmondta: semmilyen protokoll nem tiltotta, hogy Laborc leüljön Portikkal beszélni. „Attól, mert valaki sebész főorvos, onnantól kezdve nem operálhat?” – kérdezett vissza Szilvásy. Azt, hogy egy hírszerző hogyan férkőzik a másik bizalmába, az az ő dolga, ennek a megítélése nem a miniszterre tartozik – fűzte hozzá. „Ha megszerzi az infót, azt le kell ellenőriznie, s nem a politikusokhoz szaladni, hogy ezt és ezt hallottam. Ez mind a beetetésnek a része. Erről nem a politikusoknak kéne beszélnie, mert ez műveleti, operatív dolog” – emelte ki Szilvásy.
Az egykori titokminisztert követően Kósa Lajos volt a Rájátszás vendége. A Fidesz ügyvezető alelnöke elmondta: „a napnál is világosabban kiderült, hogy az MSZP a hatalma megtartása céljából az NBH-n keresztül az alvilággal szövetkezett”. „Amiről Szilvásy beszélt, meghűl az ember ereiben a vér, hogy valaki ilyet ki tud jelenteni” – fűzte hozzá.
Kósa szerint az NBH akkori vezetője azért találkozott Portikkal, hogy az szerezzen terhelő bizonyítékot a jobboldali politikusok ellen. A kormánypárt alelnöke szerint ma ez nem fordulhat elő, ahogy az sem, hogy Pintér Sándor belügyminiszter nyomozzon egy ellopott biciklivel kapcsolatban.
Én jól elvagyok a baloldalon továbbra is, és mindent el fogok követni, hogy ez 2010-ben is így maradjon – mondta Portik Tamás a Laborc Sándorral való első találkozásakor. 2008-ban legalább két alkalommal találkozott egymással a Nemzetbiztonsági Hivatalt vezető Laborc Sándor és a jelenleg előzetes letartóztatásban ülő Portik Tamás. A megbeszélésekről készült hangfelvételek anonimizált leiratainak titkosságát hétfőn oldotta fel az Alkotmányvédelmi Hivatal a belügyminiszter utasítására.
Orbán Viktor miniszterelnök a Portik-ügyről úgy vélekedett, el kellene jutni már odáig, hogy bűnözőkkel nem egyezkedünk, nem fogunk össze velük az ellenfeleinkkel szemben sem. Rendes ember ilyet nem csinál – tette hozzá.