Áder Jánost Gömör egyik legkisebb, mindössze hetven ember által lakott falujában helyi szokás szerint szilvapálinkával, kecskesajttal, almás pitével, pogácsával, lekvárral vendégelték meg. A köztársasági elnök É. Kovács Judit független polgármesterrel, idősekkel, gyerekekkel a falut végiglátogatva úgy fogalmazott: ez egy pici, Isten háta mögötti település, amely meg akarja őrizni értékeit, kultúráját, hagyományait, de tudja, hogy a 21. században a korábbi formában ez nem lehetséges.
A magyar–szlovák határ menti Gömörszőlőst ökofalunak is hívják, ugyanis a miskolci székhelyű Ökológiai Intézet helyi csoportja falufejlesztési programot indított Gömörszőlős – Egy fenntartható falu címmel annak érdekében, hogy megőrizzék a hagyományos falusi életformát és környezeti emlékeit, ösztönözzék a népi kismesterségek és hagyományok fenntartását. Több régi épületet felújítottak, gyapjúkártoló műhelyt, biogazdaságot létesítettek. Az ott élők arra törekednek, hogy ne sérüljön a természetes környezet.
A köztársasági elnök elmondta, látogatásával az volt a célja, hogy jelenlétével hívja fel a figyelmet a gömörszőlősi programra, példaértékére, és egyúttal kifejezze elismerését az elért teljesítményért. A köztársasági elnök szólt arról is, hogy a gömörszőlősiek mindent elkövetnek azért, hogy a településük élhetőbb legyen, próbálkoznak falusi turizmussal, gyapjútermékek és más piacképes áruk előállításával, oktatási központtal, s a tudásukat mások számára is elérhetővé kívánják tenni.
Áder János megemlítette, hogy folytatni fogja országjárását, ősszel újabb falvakat keres majd fel.