A politikus hangsúlyozta: az árvízi védekezésben a kormány vállalta, hogy mindenki fölött meghozza a döntéseket, ezért is volt fontos Orbán Viktor miniszterelnök jelenléte a gátakon. Rogán a fővárosi védekezésről szólva elmondta, önkéntesek nélkül nem lehetett volna ilyen eredményeket elérni. Magyarország szembe nézett minden idők legnagyobb árvízével és győzött, a többi európai országhoz viszonyítva is – hívta fel a figyelmet az V. kerület polgármestere.
Arra a kérdésre, hogy a kormány milyen összegeket különít el a gátrendszerek megépítésére és bővítésére, azt mondta: átépítések már zajlanak és erre költenek is pénzt. Kiemelte: ha sikerült volna teljesíteni a Vásárhelyi-tervet, – amit a komoly tiszai árvizeknél megfogalmazott és útnak is indított az akkori Orbán-kormány –, és nem állítja le a Medgyessy-kabinet, akkor „sokkal előrébb lennénk az árvízi védekezésben”. Ugyanakkor az országban a legjobban kiépített védművek pont a Duna szakaszán vannak telepítve – szögezte le.
Annak kapcsán, hogy Magyarországgal szemben kilenc év után megszűnhet a túlzottdeficit-eljárás, a politikus azt mondta, a kormánynak végre kell hajtania azokat a lépéseket, amikről már korábban egyeztetett a brüsszeli bizottsággal és amiket a miniszterelnök is bejelentett. Ezek közül már van olyan, ami rögzítésre került, és vannak olyanok, amik még tárgyalásra várnak.
Kitért arra is, hogy szerencsés lenne, ha ezeknek a jogszabályoknak a szövege ismertté válna, a parlament pedig készen áll, hogy ezekkel foglalkozzon. Rogán a P8 stúdiójában arra is felhívta a figyelmet, hogy az előző kormányok hat éven keresztül „gyalogoltak be az erdőbe”, ha most sikerülne lezárni az eljárást, azzal feleennyi idő alatt kikerülne abból hazánk.
Sokat javult hazánk piaci pozíciója
A forint árfolyamának folyamatos ingadozását azzal magyarázta, hogy Magyarország pozíciója sokat javult, a magyar állampapírok forgalmazása dinamikus, ami bizonyos érdekköröket sérthet. „Indokolatlan minden olyan elemzői osztályzat, ami azt mondja, hogy befektetésre alkalmatlanok a magyar papírok” – szögezte le. Az alacsony alapkamatot sem szeretik a bankok – mondta, hozzátéve: van egy nyomás a spekulánsok részéről, hogy ezek a pozitív folyamatok álljanak le.