A miniszter közölte, a program fő célja a fiatalok segítése jövőképük megfogalmazásában, illetve felkészítésük a zökkenőmentes munkaerő-piaci belépésre. A kétéves projekt három területen – az ifjúságsegítő intézményrendszer fejlesztése, a korosztályos kommunikációs platformok egységesítése, az ifjúsági szolgáltatások bővítése – valósít meg összehangolt intézkedéseket. Balog Zoltán kitért arra, hogy az EFOTT története 37 éves múltra tekint vissza, és a rendezvényen olyan értékek vannak jelen, mint a minisztériumban: kultúra, zene, színház, sport, civilek.
Fontos, hogy a nemzeti ifjúsági stratégia valóban megvalósuljon – mondta. A kormány ifjúságpolitikai intézkedései közül két projektet emelt ki. A Start program keretében pályakezdő, 25 év alatti fiatalok számára biztosítottak a munkába lépéshez adó- és járulékkedvezményt, ennek köszönhetően 2012 végéig 28 ezer fiatal jutott munkához, és ezt a számot szeretnék 200 ezerre növelni. A másik, európai uniós projekt a hátrányos helyzetű fiatalok munkába állását segíti, erre 22 milliárd forint áll rendelkezésre.
A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány szombaton tárgyalja a népesedéspolitikai intézkedéscsomagot, amellyel a gyermekvállalást segítik. Szólt arról is, hogy elfogadták a drogellenes stratégiát, amely új szemléletet hoz, és a józan gondolkodásmódra helyezi a hangsúlyt.
Balog Zoltán minisztériumi támogatásként EFOTT-jegyeket ajándékozott a Keresztény Roma Kollégiumoknak, a Magyar Speciális Olimpiai Szövetségnek és a székesfehérvári Szent Kristóf Háznak.
Méltányos és átlátható az új szabályozás
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem vette el a beteg gyermekektől az emelt összegű családi pótlékot, az új szabályozás méltányos és átlátható – közölte az egészségügyi államtitkárság kedden az MTI-vel. Közleményükben kiemelték, hogy a mostani szabályváltozás a szociális rászorultság alapján igénybe vehető támogatásokat, kedvezményeket – az alapösszegű családi pótlékot, az utazási kedvezményt, a közgyógyellátást, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, a három- vagy többgyermekesek számára biztosított további kedvezményeket – nem érinti.
A magasabb összegű családi pótlékra – hasonlóan a korábbi szabályozáshoz – továbbra is a gyermekek mindennapi életében napi problémát okozó, a gyermek és a család számára komoly terhet jelentő betegség és fogyatékosság biztosít jogot. Mint írták, e szabályozás orvosszakmai részét módosították, az egészségügyi szakmai kollégium illetékes tagozatai és számos szakértő bevonásával. Így egyértelműen és a betegségteher alapján méltányosan pontosították a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok korábbi, helyenként pontatlan felsorolását, biztosítva ezzel azt, hogy az orvosok az ország minden pontján egyformán alkalmazzák a rendeletet.