Rogán Antal szerint ez azt jelenti, hogy Bajnaiék most is – mint mindig – a multik profitjának garantálására törekszenek áremelésekkel, hiszen 2002 és 2010 között kétszeresére emelték a villamos energia és háromszorosára a gáz árát. A frakcióvezető szerint a rezsicsökkentés eltörlése minden magyar család számára 130-140 ezer forintos pluszkiadást jelentene.
„Azt gondolom, hogy ez elfogadhatatlan, ezért mindenkit kérek, hogy fogjunk össze, és lépjünk fel a rezsicsökkentés eltörlése ellen a leghatározottabban” – fogalmazott.
Szigetvári Viktor, az Együtt–PM Szövetség társelnöke szerdán azt mondta, jelenlegi formájában megszüntetnék a rezsicsökkentést, de rengeteg dolgot tennének azért, hogy olcsóbb legyen a közszolgáltatás. Szabó Tímea társelnök csütörtökön azt mondta, hogy az Együtt–PM a rezsihazugságot szüntetné meg. Hozzátette: ha kormányra kerülnek, fenntartható rezsicsökkentést vezetnek be, amely 30 százalékos csökkentést hoz hosszú távon, és az épületszigetelésekkel összekötve 10 ezer munkahelyet teremt.
A földgáz és a villamos energia várható világpiaci áráról vár előrejelzést az energiahivataltól a harmadik rezsicsökkentést előkészítő munkacsoport – közölte szerdai Facebook-videójában Rogán. A politikus elmondta: a földgáz és a villamos energia területén is árcsökkenésre számítanak.
Rogán Antal hétfőn közölte, hogy a Fidesz-frakció januári ülésén dönt majd az újabb rezsicsökkentésről, amelyet lehetségesnek és fontosnak is tart, a villamos energia és a gáz ára ugyanis a magyar családok keresetéhez képest még mindig az európai átlag felett van. A cél ezért az, hogy ezek az árak elérjék az európai átlagot – mondta, hozzátéve hogy ennek érdekében dolgozik az általa vezetett munkacsoport, amelynek tagja Fónagy János, a fejlesztési tárca államtitkára és Németh Szilárd, a Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa.