Bővíteni kell a katonai együttműködést

Kazahsztánnal, Tádzsikisztánnal és Üzbegisztánnal is katonai együttműködést tervez a honvédelmi tárca.

SZN
2013. 12. 22. 17:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hivatalos Értesítő legfrissebb számában megjelent miniszteri utasításban a honvédelmi szervezetek jövő évi fő célkitűzéseit 31, főbb feladatait 45 pontban összegzik.

A honvédelmi szervezetek jövő évi feladatai között szerepel a védelmi tárcák közötti katonai együttműködési megállapodások kidolgozása Kazahsztánnal, Tádzsikisztánnal és Üzbegisztánnal, továbbá az együttműködés fejlesztése Indiával, valamint az Egyesült Államok védelmi együttműködési irodájának magyarországi képviseletével. Hende Csaba fejlesztené a Németországgal való hadfelszerelési együttműködést is.

A honvédségnek fel kell készülnie a jövőre Szlovéniában megrendezendő Clever Ferret 2014 együttműködési gyakorlatra, továbbá a NATO Balti légtérrendészeti művelet keretében a légtérrendészeti feladatok ellátására, és Szlovéniával a 2015-től felállítandó NATO Hegyi hadviselési kiválósági központtal összefüggésben is folytatni kell az együttműködést.

Feladat a nyugat-balkáni NATO- és EU-műveletekben való részvétel, továbbá az ENSZ- és MFO- (többnemzetiségű erők és megfigyelők) missziókban való szerepvállalás fenntartása, illetve az ENSZ által irányított missziókba felajánlott létszámmal kapcsolatos tervezőmunka megkezdése, valamint a NATO-vállalásokkal összefüggő fejlesztési feladatok végrehajtása, köztük a medinai 3D radar rendszerbe állítása.

A jövő évi feladatok felsorolásában az elsők között szerepel a NATO 2014. szeptemberi csúcstalálkozójára való felkészülés, valamint a NATO magas szintű csoport budapesti ülésének, továbbá a Közép-európai Védelmi Együttműködés (CEDEC) védelmi miniszteri találkozójának megszervezése, a visegrádi együttműködés keretében Magyarország elnöki feladatainak ellátása s ehhez kapcsolódóan a 2016-ra tervezett V4 EU harccsoport felállításának előkészítése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.