Ónos eső miatt adtak ki figyelmeztetést

Felhős ég, havazás, fagyott és ónos eső, mínusz 4 fok – mindent bevet az idő.

kn
2014. 01. 30. 7:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Napközben jobbára erősen felhős lesz az ég, de a Tiszántúlon hosszabb időre kisüt a nap, és itt csapadék sem várható. Az ország más részein több helyen fordulhat elő – többnyire csak kisebb – csapadék: havazás, majd egyre inkább fagyott eső, ónos eső valószínű. A keleti, délkeleti szél megélénkül, hozzávetőleg a Tata–Szeged-sávban olykor megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt –2 és +2 fok között várható. Késő estére –4 és +1 fok közé hűl le a levegő. A Kárpát-medence az északkeletre található anticiklon és délnyugatra örvénylő mediterrán ciklon közös áramrendszerében helyezkedik el.

Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén csütörtök éjfélig: a reggeli, délelőtti óráktól a Dunántúlon, majd kisebb eséllyel a középső országrészben a havazás (friss hóréteg 5 centiméter alatt) mellett ónos és fagyott eső is kialakulhat. Megjegyzés: a fagypont alatt lévő összefüggő hótakaróval borított területeken a fokozatosan megerősödő délkeleti szél a nap második felében helyenként – elsősorban a déli határvidéken – hordhatja a havat.

A magasban jelentős melegedés várható, emiatt a melegfrontra érzékenyeknél erősödhetnek a fejfájásos, migrénes tünetek, nőhet a reakcióidő, csökkenhet a koncentrálóképesség, emellett ízületi fájdalmak is jelentkezhetnek, hiszen marad a viszonylag hideg idő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.