A „konzervatív” Modern Magyarország Mozgalom (Moma) első embere pártja csütörtöki rendezvényén jelentette be: „a három baloldali párt hosszas gondolkozás után úgy döntött, hogy elfogadja a feléje kinyújtott, becsületes és önzetlen kezet” – derül ki a Hvg.hu beszámolójából. Ez azt jelenti, hogy hamarosan aláírnak egy alkotmányos megállapodást, amelyben a baloldali pártok vállalják, hogy győzelmük esetén helyreállítják a jogállamiságot és elfogadnak egy új, kétfordulós, arányos választási rendszert.
Bokros kifejtette, hogy majd, ha az ellenzék megnyeri a választást és „normális, unalmas választásokat” tud garantálni egy új rendszer létrehozásával, akkor elindulnak egyedül is. A Moma addig kívülről támogatja az ellenzéket.
Bokros „konzervatív” mozgalma és a baloldal közeledését tűnik alátámasztani, hogy a Hvg.hu tudósítója szocialista és DK-s nagyágyúkkal is találkozott. Jelen volt az MSZP-s Molnár Zsolt és Horváth Csaba, a Gyurcsány-pártot pedig Bauer Tamás és Niedermüller Péter képviselte.
Gyurcsány Ferenc korábban egy interjúban elárulta, hogy igazából rajta múlt, hogy Kuncze, Fodor és Bokros felkerüljön a közös listára. Az is kiderül: a volt kormányfő meghúzná magát a parlament hátsó padsorában, de miniszterelnöki álmairól még nem mondott le teljesen.