Gulyás Gergely beszélt az újonnan létrejövő törvényalkotási bizottságról is, amely – mint mondta – egy jelentős, a többinél a létszámát tekintve is nagyobb testület lesz, a tervek szerint 39 taggal. A Fidesz politikusa arra a felvetésre nem kívánt reagálni, hogy sajtóhírek szerint ő vezetheti majd a törvényalkotási bizottságot. Kérdésre ugyanakkor elmondta, hogy e testület elnöke egyben az Országgyűlés törvényhozásért felelős alelnöke lesz. Mellette ülésvezető alelnök egyébként a következő ciklusban is öt lesz – tette hozzá.
Azzal kapcsolatban, hogy a Jobbik – mint azt Vona Gábor, a párt elnöke az Országgyűlés megalakulását előkészítő szerdai egyeztetésen jelezte – szeretné a nemzetbiztonsági bizottság elnöki posztját, Gulyás Gergely úgy reagált: ha az ellenzéki pártok megegyezésre jutnak az általuk vezetendő testületek felosztásáról, akkor abba a Fidesz nem feltétlenül akar beleszólni, ennek ellenére „nem hiszi, hogy jobbikos elnöke lesz a nemzetbiztonsági bizottságnak”.
Rogán Antal szintén szerdán jelentette be, hogy május 5-én tartja alakuló ülését a Fidesz parlamenti képviselőcsoportja. Rogán – aki az elmúlt ciklus második felében a nagyobbik kormánypárt parlamenti képviselőcsoportjának vezetője volt – arról is tájékoztatott, hogy ha hivatalossá válik a 133 Fidesz–KDNP-s parlamenti mandátum, akkor 117 tagú lesz a Fidesz-, 16 pedig a KDNP-frakció.
Az új parlamenti bizottsági struktúráról szólva közölte, a Fidesz 14 testület megalakítására tett javaslatot, „talán el lehet menni 15-ig”, de többet mindenképpen indokolatlannak tartana. Megjegyezte, a bizottsági helyek elosztásánál nem ragaszkodnak a kétharmad–egyharmad kormánypárt–ellenzék arányhoz. A Fidesz javaslata szerint a bizottsági elnöki posztokból ötöt tölthetne be az ellenzék.
Ismert, Áder János köztársasági elnök május 6-ára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését.