A Nézőpont Intézet rendezvényén Gulyás Gergely kiemelte: a jó kormányzás elsődleges mércéje, hogy egy párt, illetve kormány népszerűsége elegendő-e ahhoz, hogy a választók bizalmát ismét kiérdemelje. Magyarországon ennek a kritériumnak megfelelt az elmúlt négy év kormányzása, de „nem lehet elbízni magunkat”, a rövid távú győzelem önmagában nem feltétlenül igazolja a jó kormányzást – közölte. A jó kormányzás társadalmi és gazdasági feltételeinek tekintetében sikerült előrelépni az elmúlt négy évben; Magyarország visszakapaszkodott abból a mélységből, ahová a 2006 és 2010 közötti baloldali kormányzás juttatta – mondta.
Gulyás Gergely emlékeztetett: Magyarország komoly gazdasági nehézségekkel küzdött, és bár a helyzet ma sem „rózsás”, vannak eredmények, például megszűnt az ország elleni túlzottdeficit-eljárás, beindult a gazdasági növekedés, alacsony az infláció, és magas a munkavállalók száma. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy komoly társadalmi problémák is vannak: az ország régiói között jelentősek a fejlettségbeli különbségek. Remélhetőleg sikerül a befektetőket Magyarország északkeleti részére vonzani – tette hozzá. Kitért még a magyar–roma együttélés, a munkanélküliség és az elszegényedés kérdésére is, mint mondta, ezekre is megoldást kell találni, hogy versenyképes legyen az ország.
Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet ügyvezetője hangsúlyozta: a visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) közül Magyarország a politikai stabilitás és a társadalmi viszonyok alapján az élen áll. Közölte: a politikai stabilitás rendkívül fontos, hiszen ennek hiányában nem lehet következetes társadalompolitika és fenntartható gazdaságpolitika sem. Ugyancsak lényeges szempont volt a kutatásban a gazdasági perspektíva: e tekintetben Lengyelország áll az élen, amely nemcsak a visegrádi országok között, de az Európai Unión belül is vonzó befektetési célpont – mondta.
Fodor Csaba úgy vélte, ha folytatódnak a V4 tagjainál tapasztalt kedvező trendek, a régió az EU éllovasa lehet a jó kormányzás szempontjából. A további sikerek érdekében minden országnak tudatosan összpontosítania kell figyelmét az eddig is következetes költségvetési politikára, a sikeres monetáris politikára és a növekedést ösztönző fejlesztéspolitikára – tette hozzá.