Komoróczki István, a Nemzetgazdasági Minisztérium tervezéskoordinációért felelős államtitkára a találkozót követő sajtótájékoztatón kiemelte: a közös területfejlesztési stratégia lehetőséget teremt arra, hogy elérjük a térség kiegyenlítettebb területi fejlődését és az érintett országok gazdaságai versenyképességének további javulását. Hangsúlyozta azt is, hogy a kelet-közép-európai térségnek vannak sajátosságai, amelyeket az uniós döntéshozatali fórumokon is figyelembe kell venni egyebek közt a fejlesztési források legnagyobb részét adó kohéziós politika megalkotásánál is. A keddi tanácskozás eredményei közé sorolta, hogy a résztvevők feltárták azokat az akadályokat, amelyek helyi vagy regionális szinten gátolhatják a hat ország együttműködését, és egyetértettek abban, hogy ezeket a gátakat mielőbb fel kell számolni.
Az államtitkár elmondta: a találkozó résztvevői egyetértettek abban, hogy a fejlesztéspolitikában kiemelt szerepet kell kapnia a helyi kis- és közepes vállalatok erősítésének, továbbá a foglalkoztatás növelésének. Fontosnak tartják továbbá a határ menti régiókat és gazdasági központokat összekapcsoló infrastruktúra-fejlesztések, a határokon átnyúló együttműködések támogatását.
Desislava Terzieva bolgár regionális fejlesztésért felelős miniszter hangsúlyozta, hogy a területfejlesztésre kidolgozott közös stratégia komoly alapot képez a jövőre nézve a további kétoldalú és sokoldalú találkozókhoz annak érdekében, hogy a részt vevő országok közösen oldják meg a kitűzött feladatokat.
Petr Smrcek cseh regionális fejlesztési miniszterhelyettes a sajtótájékoztatón mérföldkőnek nevezte a keddi találkozót a hat ország területfejlesztési együttműködésében, mivel a résztvevők immár konkrét eredményeket értek el abban, amit a 2010-ben indult kezdeményezés célként fogalmazott meg.
Frantisek Palko, a szlovák Közlekedési, Építésügyi és Regionális Fejlesztési Minisztérium államtitkára hangsúlyozta, hogy a közös dokumentumban feltárt, és a fejlődést gátló hiányosságokat úgy kell felszámolni, hogy a közép-európai régió az unió egységes piacán fontos szerepet játszhasson a jövőben is.
Sevil Shhaideh, a román Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztérium államtitkára egyebek közt arról beszélt, hogy a közös területfejlesztési projekt azért jött létre, hogy kiegyensúlyozott fejlesztés valósuljon meg a térségben, kiegyenlítse a területek közötti különbségeket, és ezáltal a régió a fejlődés magasabb szintjére lépjen.
Pawel Orlowski, a lengyel Infrastrukturális és Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára a találkozó fontos eredményének nevezte, hogy a résztvevők beazonosították a közös problémákat, és a tapasztalatokat felhasználva a közös célkitűzéseket az egyes országok megpróbálják beépíteni a helyi stratégiájukba.