Megmenekült az összeomlástól az állam, emelkedő pályán a gazdaság

Április 6-án a választók a munka folytatására mondtak igent – fejtette ki Kövér László kedden Kiskunfélegyházán.

NT
2014. 04. 29. 18:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Megmentettük az összeomlástól az államot, és újra a polgárok, a nemzet szolgálatába állítottuk” – hangoztatta Kövér László. Szavai szerint az elmúlt kormányzati ciklusban emelkedő pályára állították a gazdaságot, rendbe tették az ország pénzügyeit, munkahelyek százezreit védték és teremtették meg. Szólt arról is, hogy megvédték Magyarország érdekeit és becsületét az európai porondon, újraalakították az állam szerkezetét, és közjogi értelemben végrehajtották a nemzet határok feletti újraegyesítését.

Kövér László emlékeztetett arra, hogy az április 6-ai országgyűlési választáson a magyar polgárok „ráütötték az egyetértés és a folytatásra szóló felhatalmazás pecsétjét” a közös munkára.

Az Országgyűlés elnöke fontos lépésnek nevezte továbbá, hogy kilenc évtizeddel a meggyilkolásuk után, 2011-ben az Országgyűlés épületében helyreállították Tisza István és Návay Lajos emléktábláját, amelyet korábban „a magyargyűlölő politika” képviselői távolíttattak el a helyéről.

Kövér egykori, mártírhalált halt elődjét mélyen keresztény, elkötelezett magyar embernek és felelős hazafinak nevezte, aki a kiskunfélegyházi állomáson lett a „vérengző politikai terror” áldozata. Megfogalmazása szerint Návay Lajos ugyanannak a magyargyűlöletnek lett az áldozata, amely a huszadik században változó formában, de többször is merényletet követett el a magyar állam és a magyar nemzet ellen.

Kövér hozzátette: ez a magyargyűlölet, és annak képviselői bénították meg sorsfordító időkben, 1918–19-ben az országot, és 1947 után ez a magyargyűlölet hajtotta uralma alá a magyarságot. „Ez a magyargyűlölet döntötte adósrabszolgaságba az országot az úgynevezett rendszerváltozás után, ez a magyargyűlölet fordította szembe a magyar államot a magyar nemzettel” – fűzte hozzá. Felhívta a figyelmet arra, hogy „emlékezzünk Návay Lajos mártírhalálára”, és „éltessük a nemzeti gondolatot, amely addig él, amíg hiszünk benne és teszünk érte”.

Návay Lajost 1919. április 29-én, a Tanácsköztársaság idején gyilkolták meg a kiskunfélegyházi pályaudvaron Návay Ivánnal és Szentes főjegyzőjével, Kiss Bélával együtt.

Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere felidézte a tragikus sorsú egykori politikus életútját és megköszönte azok támogatását, akik anyagilag is hozzájárultak az emlékmű felállításához.

A polgármester hangsúlyozta, hogy a szobor felállításával a város adózni kíván a kommunizmus mártírjainak, Návay Lajosnak, Návay Ivánnak és Kiss Bélának, akik életükkel váltották meg Kiskunfélegyházát „a halálvonat terroristáinak további vérengzésétől”.

Máté István szobrászművész és Bozóki István kőfaragó alkotása egy emlékoszlop, előtte egy angyalt ábrázoló bronzszobor, amely töviskoszorút tart a kezében.

Az eredeti emlékművet 1929. június 26-án, a vasútállomás melletti kiserdőben, az ideiglenes sír helyén leleplezték le, amit 1936 júniusában a vasútállomás előtti térre helyeztek át. Az emlékművet 1945 tavaszán szétrombolták, a szobor eltűnt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.