Kontrát Károly hangsúlyozta: ennek a rendszernek a segítségével nemcsak fel lehet ismerni a lopott, körözött, forgalomból kivont, vagy lejárt műszaki vizsgával közlekedő gépjárműveket, hanem azonnal intézkedni is lehet, ami szerinte „komoly visszatartó erő”. Úgy fogalmazott: „nem lesz érdemes Csepelen bűnt elkövetni”.
Példaértékűnek nevezte a csepeli beruházást és elmondta: érdemes más településeknek is tanulmányozniuk ezt a rendszert. A kormány minden területen rendet szeretne Magyarországon, és az ilyen fejlesztések összhangban vannak ezzel a céllal – hangoztatta a politikus.
Papp Péter, a rendőrkapitányság vezetője kiemelte, ebből a rendszerből nemcsak Csepelen, hanem más budapesti kerületekben vagy az agglomerációban is profitálhatnak az autótulajdonosok, mert a rendőrök olyan járműveknek is a nyomára akadhatnak, amelyeket máshol köröznek.
Borbély Lénárd alpolgármester „Csepel közbiztonsága mérföldkövének” nevezte a beruházást, amely 15,5 millió forintból, önkormányzati finanszírozásban valósult meg. Hangsúlyozta: az új rendszerrel sokat tettek a csepeliek biztonságérzetének növeléséért.
Az Átölelő védelem elnevezésű projekt lényege, hogy Csepel összes be- és kivezető útját éjjel-nappal hat, nagy felbontású rendszámfelismerő kamera pásztázza. A rendszer a Belügyminisztérium, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala és az Országos Rendőr-főkapitányság adatbázisaira támaszkodva nagy hatékonysággal szűri ki az említett „problémás” gépjárműveket. Lehetőség lesz rendszám, rendszámtöredék, szín, típus vagy az áthaladás időpontja szerinti későbbi visszakeresésre is. A rendszert a Gubacsi hídra telepített kamerával már egy éve tesztelik. Az eseményen jelen volt Papp Károly országos rendőrfőkapitány és Németh Szilárd (Fidesz) országgyűlési képviselő, Csepel polgármestere is.