A tárca szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a munkacsoport tagja lesz Kodály Zoltánné, Mindszenty Zsuzsánna, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetségének (KÓTA) elnöke, Ittzés Mihály, a Magyar Kodály Társaság elnöke, Vigh Andrea egyetemi tanár, a Zeneakadémia rektora, Nemes László, a Kodály Intézet vezetője és Vásáry Tamás, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas zongoraművész, karmester.
Balog Zoltán múlt keddi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: „Első lépésben azt szeretnénk, ha minden iskolában lenne legalább egy kórus, amelyet szakember vezet, és a próbái védett időben lennének”.
Mindszenty Zsuzsánna, a KÓTA elnöke múlt szerdán az MTI-nek azt mondta: szervezetük kétéves munkatervet dolgoz ki a mindennapos éneklés megvalósítására.
A tananyag radikális csökkentéséről beszélt az Index.hu-nak adott interjújában nemrégiben a köznevelési államtitkár is. Akkor azonban Czunyiné Bertalan Judit nem beszélt arról, hogy újabb kötelező órák kerülhetnek az általános iskolások mindennapjaiba.
A kormány 2012 szeptemberében vezette be a mindennapos testnevelésórákat a nebulóknak.
Jónak tartja a mindennapos énekóra bevezetését a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke.Ember Csaba a Lánchíd Rádióban elmondta: rendkívül fontos, hogy már óvodáskorban találkozzon a gyermek a zenével, az általános iskolában pedig a tanulmányi teljesítményt is javítja a mindennapos zenei nevelés. A szakember szerint a programot ki kellene terjeszteni a középiskolára is, mert ott jelenleg nincs a négy évfolyamot átfogó, általános zenei műveltséget fejlesztő tárgy.