A tájékoztatás szerint egy emberrel szemben embercsempészés, egy másikkal szemben közokirat-hamisítás miatt indult büntetőeljárás.
Eközben öt újabb migráns bíróság elé állítását kezdeményezte a Szegedi Járási Ügyészség határzár tiltott átlépésnek bűntette miatt szerdán – adta hírül a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője. Szanka Ferenc elmondta: a vádirat szerint a bevándorlók közül ketten Röszkénél, egy határsértő Ásotthalomnál, a többiek ismeretlen helyen érkeztek Magyarország területére. Négyen a már mások által megrongált határzáron keresztül jutottak be, egy migráns pedig a kerítésen átbújva-átmászva lépte át illegálisan a határt. A vádlottak közül – akik valamennyien elismerték a bűncselekmény elkövetését – négy szír, egy pedig indiai állampolgárnak vallotta magát.
A migrációs válsághelyzet kihirdetése óta a Szegedi Járási Ügyészég összesen 492 elkövetővel szemben kezdeményezett gyorsított eljárást határzár tiltott átlépésének bűntette miatt – tudatta a csoportvezető ügyész.
A Bács-Kiskun megyei főügyész közölte: gyorsított eljárásban, nem jogerősen 1 év 8 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélt a Kiskunfélegyházi Járásbíróság egy román állampolgárt, aki csaknem félszáz migránst akart egy teherautóval Budapesten át Németországba csempészni.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal idén eddig 2,8 milliárd forintot fordított a migránsok ellátására – közölte az intézmény általános főigazgató-helyettese csütörtökön az M1 műsorában. Kiss Attila tájékoztatása szerint a tavalyi év hasonló időszakához képest 63 százalékkal nőttek a költségeik.