Háromnapos sorozatának célja, hogy a fiatalok által összehozott, hátrányosabb helyzetű embertársainkon segítő alapítványok megmutathassák magukat, és ezen a fórumon kicserélhessék tapasztalataikat is. Csütörtökön, elsőként a Közel Hozzánk alapítvány volt soron, mely hajléktalanok bevonásával tart igazán hiánypótló foglalkozásokat a Cseppkő Gyermekotthon sokszor magukra hagyott apró lakóinak.
A kerekasztal-beszélgetésen a szervezet elnöke, Kovács Orsolya, Piróth Erika szakmai vezető (mindketten pszichológusok), és Galyas László önkéntes, maga is egykori állami gondozott vett részt.
Mint elmesélték, a szervezet először hajléktalanoknak szervezett tehetségkutatót, hogy megmutassák, micsoda értékek vannak a hajléktalanokban – önmagában is szép történet, hogyan találták meg például a Fedél Nélkül hajléktalanlap segítségével a kreatívabb hajlamú otthontalanokat az erdőkben és szállókon, és hogyan tudták egyáltalán megnyerni a bizalmukat ezeknek a sokszor nagyon elkeseredett embereknek, hogy megmutassák magukat, illetve hogy milyen megható ovációval fogadta karácsonykor a háromszáz fős közönség az ő gálaműsorukat.
Ez mindenki számára akkora élmény volt, hogy sok hajléktalan résztvevő is jelezte, hogy ők is szeretnének valamit visszaadni ebből a közösségi élményből; sokan közülük gyermekotthonokban nőttek fel, így jött az ötlet, hogy ezek kis lakóinak is nyújtsanak valamit. Így először előadásokat, később interaktív programokat, fejlesztő játékokat tartottak. Aztán jött a felismerés, hogy bármilyen jól is érzik együtt magukat – mivel az önkéntesek mindig máshol jelennek meg – ők is csak a bizonytalanságot erősítik a kis gondozottakban. Ezért kiválasztották a legnagyobbat, a Cseppkő Gyermekotthont – mesélte Kovács Orsolya, és szerencsére olyan sokan vannak, hogy
„sokszor egy gyerekre jut egy önkéntes, így olyan személyes figyelmet fordíthatnak kéthetenkénti látogatásaik során a gyerkőcökre, amilyenre a túlterhelt, sokszor nem is kellő képzésben részesített nevelőknek, akikre 10-20 gyermek felügyelete is jut, esélyük sincsen.”