Jaj, egy rendőrőrs nagyon jó lenne ide, hol írjam alá? – Kaposvár Donner nevű városrészében járunk, a lelkesedés egy idős hölgyé. Gyorsan tisztázzuk vele, hogy mi nem szignókat gyűjtünk, hanem annak az akciónak a sikeréről érdeklődünk, amelyet még a helyi Együtt és a vele szövetséges Polgári Szabadság Platform hirdetett a nyáron. Ezen balliberális alakulatok ugyanis ahhoz kérték a városrész lakóinak hozzájárulását, hogy a donneri könyvtár üresen álló ingatlanjából alakítsanak ki önálló rendőrőrsöt a romló közbiztonság miatt. Több mint 1700 aláírás gyűlt össze. Az említett épület most is romos. Ablakában egy 2011-es papír hirdeti, hogy a kikölcsönzött könyveket már ne ide hozza vissza az olvasó. Helyette egy úgynevezett mobil őrs állt szolgálatba: ez annyit tesz, hogy viszonylag sűrűn keresztülhajt a Donneren egy rendőrautó. Ottjártunkkor több óra leforgása alatt egyébként eggyel sem találkoztunk.
Az Együtt képviselője, Pintér Lóránd lapunknak úgy fogalmaz: legalább húszéves ügy ez, úgyhogy még korai lenne arról beszélni, hogy valóban gyógyírt jelent-e a gondokra a mobil őrs. Pintér csak azt nem érti, hogy a városvezető Szita Károlyék miért nem tudták megoldani ezt a problémát, hiszen a halogatással csak a saját dolgukat nehezítik évről évre. Úgy látja azonban, hogy Kaposvárnak van lehetősége arra, hogy biztosítsa itt a folyamatos rendőri jelenlétet, és ezzel a rendet.
A városrész fideszes képviselője, Szép Tamás megoldásként a gyakoribb rendőri jelenlét mellett a városrész rehabilitációját javasolja, de az Együtt ívét nem írta alá. A rendőri jelentésekből egyébként az derül ki Szép szerint, hogy az objektív bűnözési mutatók nem roszszabbak, mint Kaposvár más részein, de a szubjektív biztonságérzet érezhetően rosszabb. Önkritikusan jegyzi meg ugyanakkor, hogy amikor a Donner központját rendbe hozták, azt hitték, kicsit talán jobban vigyáznak majd rá, de az lett az eredmény, hogy csak még többen jöttek ki ácsorogni a városrész központjának számító, söröskorsót formázó szobor köré.