Valóságos fegyverarzenált árusított ki a honvédség

Ezek lejárt szavatosságú, de felújítás után működő, éles harci eszközök – mondta a PM szóvivője.

MTI
2015. 12. 01. 20:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tordai Bence a honvédelmi tárca szerződéseire hivatkozva azt mondta, hogy 2013-ban és 2014-ben a kft. összesen 7,5 millió forintért vett 1357 repülőgépről indítható éles rakétát, 83 darab repülőgépre szerelhető gépágyút, 52 légvédelmi rakétát. Egy másik szerződés szerint a cég 501 helikopterről indítható páncéltörő, 57 légvédelmi, 214 levegő-levegő és 1203 darab egyéb rakétát vett, miközben megvásárolt öt darab mozgócél-felderítő lokátort is.

Szavai szerint a cég ezekkel az ügyletekkel vélhetően több száz millió forintos árbevételt produkált, és a leselejtezett, de még működőképes fegyverrendszerek „egy no name vadászbolton keresztül áramlottak ki az országból, nem tudjuk, pontosan kihez”.

A politikus azt mondta, ezek lejárt szavatosságú, de felújítás után működő, éles harci eszközök, amelyek bevethetőek, „mondjuk közép-afrikai diktátoroknak vagy közel-keleti terrorszervezeteknek tökéletesen megfelelnek”. Hozzátette: „lehet, hogy ilyen légvédelmi rakétákkal vagy levegő-levegő rakétákkal támadják” a Szíriában lévő NATO-egységeket.

A párt hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz, illetve kérdéseket intéz Simicskó István honvédelmi, Varga Mihály nemzetgazdasági és Pintér Sándor belügyminiszterhez – jelentette be.

Kérdésre válaszolva Tordai Bence azt mondta, nincs arról biztos adatuk, hogy ezeket a fegyvereket külföldre adták volna el. Úgy fogalmazott: ennek komoly esélye van, mert az ilyen eszközöket kizárólag hadseregekben lehet felhasználni, és nem tartják életszerűnek, hogy ezek az eszközök Magyarországon maradtak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.