Egykori NFM-es kémkedhetett az IMF-nek

Egy másik emberrel együtt előzetesben van, mivel meglehet: nemcsak a valutaalapnak, hanem az USA-nak is dolgozott.

MNO
2016. 02. 24. 16:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Átlátszó szellőztette meg hétfőn, hogy kémkedéssel gyanúsítják a magyar hatóságok az amerikai bejegyzésű Arcade LLC tulajdonosát, Maxin Norbertet, és a cég magyarországi képviselőjét, B. Béla Szabolcsot. Mint írták, a rendőrség kiemelt bűnügyi egysége, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) által folytatott eljárás egyik jelentése szerint „a gyanúsítottak a rendelkezésre álló információk alapján hírszerzést folytattak egy Birodalom nevű szervezetben

az Amerikai Egyesült Államok, az IMF és a Svájci Alap részére”.

A Válasz.hu ma azt írta: információik szerint egyikük Demján Sándor üzlettársa volt, másikuk pedig a fejlesztési tárca főosztályvezető-helyetteseként, majd 2015-ig a Magyar Nemzeti Kereskedőház stratégiai tanácsadójaként dolgozott.

Mint írták, Maxin annak a – közvetve amerikai tulajdonban lévő – Polygon Informatikai Fejlesztő és Tanácsadó Kft.-nek volt a stratégiai igazgatója, melyhez több banknak – mint a K&H, az OTP, az MKB és a CIB – is köze volt.

A Válasz.hu még érdekesebb információkat tudott meg a másik letartóztatottról. B. Béla Szabolcs a hivatalos életrajza szerint

az első Orbán-kormány idején a Miniszterelnöki Hivatal munkatársa volt,

majd 2006-ig az Egyesült Államokban tanult és építette szakmai karrierjét – egyebek mellett a Világbank-csoportnál. Ezután a parlament gazdasági bizottsága mellett tanácsadóskodott, később pedig a Maxin-féle Arcade Kutatási és Fejlesztési Kft.-jét irányította. B. Béla Szabolcs a 2010-es kormányváltás után a

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyetteseként működött,

majd 2015-ig a külgazdasági miniszter által felügyelt Magyar Nemzeti Kereskedőház üzleti stratégiai tanácsadójaként dolgozott.

További érdekesség, hogy az Átlátszónak Maxin Norbert ügyvédje, Kertész Gusztáv egyszerűen nonszensznek minősítette az eljárást. Nemcsak azért, mert 2008-as elkövetésről van szó, hanem azért is, mert a kémkedési ügy nyomozati iratai nincsenek titkosítva, mint az más hasonló esetekben szokásos.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.