Az államtitkár azt közölte: csak a szakmával közös megállapodás alapján szeretnék elindítani a béremelést. Az, hogy pontosan mikor, a tárgyalások során dől el – tette hozzá.
Jelezte: az egyezségnek május 10-éig célszerű megszületnie, hiszen azon a héten indul a jövő évi költségvetés vitája.
Ónodi-Szűcs Zoltán – az ágazati sztrájktárgyalások előző napi fordulója után – azt mondta, hatalmas mennyiségű pluszpénz kerül az ágazatba, és most arról kell dönteni, hogyan kellene szétosztani a többletet. „Adott egy összeg, melyet csak bérfejlesztésre költünk, ezen senki nem akar takarékoskodni” – fogalmazott az államtitkár.
Közlése szerint a legutóbbi egyeztetésen azt a kérdést tették fel a tárgyalópartnereknek, hogy egységes béremelés legyen-e, vagy mindenki „érdemei szerint” kapjon emelést, megjelenítve így a bértáblán a különbségeket.
A jövő évi költségvetés forrásaiból 85 milliárd forint jut az egészségügyi ágazat béremelésére – ezt már a TV2 Mokka csütörtök reggeli műsorában mondta az egészségügyért felelős államtitkár.
Ónodi-Szűcs Zoltán az arányokat érzékeltetve közölte: az egészségügy teljes bértömege jelenleg évi 360-370 milliárd forint. Céljuk, hogy az alapbér emelésével nőjenek az ehhez kötött pótlékok is – fűzte hozzá.