– A kormányfő által közzétett négy pont jelentőségét az adja, hogy nagyon jól megragadja a Brüsszellel szemben meglévő ellenérzések lényegét, valamint a vitás ügyeinket. Ez remek iránymutatás arra vonatkozóan, hogy a magyar kormány miben gondol mást a világról, mint a brüsszeli föderalista-globalista kör, és itt visszaköszönnek a miniszterelnök CPAC Hungaryn megosztott gondolatai – mondta a Magyar Nemzetnek Dornfeld László, az Alapjogokért Központ vezető elemzője.
Ahogy arról beszámoltunk, a kormányfő vasárnap a Facebookon közzétett bejegyzésében azt írta, hogy Brüsszelben változásra van szükség. Ezután négy pontot fogalmazott meg, miszerint békét kell teremteni Európa határainál, nemet kell mondani a genderpropagandára és migráció erőltetésére, mert nem ez a brüsszeli vezetés feladata, hanem az európai emberek képviselete. Meg kell védeni a közös határokat és támogatni kell a családokat, valamint a brüsszeli kettős mércét a lengyelekkel és magyarokkal szemben meg kell szüntetni.
A lapunknak nyilatkozó szakértő is kiemelte, hogy az első és legfontosabb az ukrajnai béke, ezt követi szorosan a migráció és gender elutasítása, a határok és a családok védelme, végül pedig a tagállamok elleni kettős mérce. Ezek megvalósulása lényegében minden európai polgárnak az érdeke lenne.
– A változás elsődleges módja most az, ha a tagállami és EP-választásokon jó szuverenista eredmény születik. Ez ugyanis lehetővé tenné azt, hogy olyan személyek kerüljenek döntéshozói pozíciókba a legfontosabb EU-intézményekben, akik a tagállamok és polgárok javát nézik, nem pedig ideológiai és gazdasági érdekkörök utasításai szerint döntenek
– húzta alá.