Újra kezdik Simon Gábor perét

A Fővárosi Törvényszéken újrakezdődik az MSZP volt elnökhelyettese ellen költségvetési csalás miatt már 2016-tól tárgyalt büntető per.

2020. 02. 06. 18:04
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Új bíróra szignálják Simon Gábor ügyét a pert eddig tárgyaló ítész tartós akadályoztatása miatt. A Fővárosi Törvényszéken így újrakezdődik az MSZP volt elnökhelyettese ellen költségvetési csalás miatt már 2016-tól tárgyalt büntető per.

A politikus ügyvédje, Nagy István a Magyar Nemzetnek azt mondta, csak informálisan értesült a bíróváltás részleteiről, hivatalos értesítést még nem kapott róla, mint ahogy a következő tárgyalási napról sem. A bíróváltás nem jelenti azt, hogy a pert alapjaiból az elejéről kezdené az új bíró. A tavalytól érvényben lévő módosított Büntetőeljárásról szóló törvény felgyorsítja az újrakezdett perek tárgyalását. Az eddig keletkezett bírósági iratok tartalmát ismerteti ugyanis az új bíró, nem kezdődik az elejétől a bizonyítás.

Az ügy 2014-ben robbant ki. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) vádirata szerint Simon Gábor rövid idő alatt 267 millió forint bevételt szerzett, ami után nem fizetett személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást, ezzel 128 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek.

A vádhatóság letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozta a volt politikusra, akit hamis magánokirat nyolcrendbeli felhasználásának vétségével, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással is vádolnak. Simon Gábor 2008 januárjától a következő év áprilisáig több mint 570 ezer eurót és 160 ezer dollárt helyezett el egy grazi, illetve egy svájci bankban, amiről ott saját vagyonaként nyilatkozott. Eközben a 2008 és 2012 közötti vagyonnyilatkozataiban, illetve adóbevallásaiban jövedelemként csak az országgyűlési képviselői, illetve államtitkári tisztségéért kapott bevételeket tüntette fel. A volt politikus az eljárás során befizette az adóhátralékot, azonban a pénz eredetére a mai napig nem derült fény.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.