Vaníliakrémes sütik, melyekből képtelenség csak egy szeletet enni

A vaníliakrémes sütemények tárháza végtelen, hiszen ez a jolly joker ízvilág mindenhez passzol.

null

A vaníliakrémes sütemények tárháza végtelen, hiszen ez a jolly joker ízvilág mindenhez passzol. Mi most mégis megpróbáltuk kimazsolázni a legjobbakat! Van köztük egészen egyszerű, kezdőknek is fél kézzel összedobható, és kicsivel nagyobb rutint, de messze nem cukrászmesteri tudást igénylő receptek is. A közös bennük a selymes, se nem túl lágy, se nem túl kemény, az ízeket tökéletes harmóniába terelő vaníliakrém – olvasható a mindmegette.hu-n.

A vaníliakrémes sütemények mindenhol népszerűek
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Házi krémes

  • A tésztát lisztezett deszkán nyújtsuk kb. 2 mm vastagra. Vágjuk ketté, mindkét lapot tegyük sütőpapírral kibélelt tepsibe, majd szurkáljuk meg villával, hogy a sütés közben keletkező gőz távozni tudjon. Egyenként süssük meg a lapokat 170 fokos sütőben kb. 20 perc alatt.
  • A krémhez langyosítsuk meg a tejet, szórjuk bele a cukrot, a lisztet, a vaníliarúd kikapart magjait, majd csorgassuk bele a villával felvert tojássárgáját. Folyamatos kevergetés mellett főzzük, míg a krém besűrűsödik. Ekkor húzzuk le a tűzről, és kevergetve hagyjuk kihűlni.
  • A habtejszínt verjük kemény habbá, majd forgassuk a kihűlt krémbe. Tegyük az egyik kihűlt tésztalapot egy tepsibe, simítsuk rá a krémet, majd fedjük be a korábban négyzetekre vágott másik lappal.
  • Tegyük be a süteményt a hűtőbe, és hagyjuk állni 2 óráig.
  • Hartyáni krémes

  • Egy tálba tesszük a mézet, a porcukrot, a kakaót és az egész tojást, majd gőzfürdő fölött, állandó keverés mellett felolvasztjuk. Ezután levesszük a gőzről, és egy kicsit hűlni hagyjuk. A lisztet összekeverjük a szódabikarbónával és egy csipet sóval, majd hozzászitáljuk a felolvasztott keverékhez. Ezután gyors mozdulatokkal összegyúrjuk a tésztát, és ha szükséges, apránként hozzáadjuk a tejet.
  • Ezután két egyenlő részre osztjuk a tésztát, majd enyhén lisztezett sütőpapíron mindegyiket 34x24 cm-es lappá nyújtjuk. Az egyik tésztalapot előmelegített sütőbe helyezzük, majd közepes hőmérsékleten 6-8 perc alatt készre sütjük. A másik tésztalappal is így járjunk el. A megsült lapokat hagyjuk teljesen kihűtjük, mielőtt megtöltenénk.
  • A vaníliás pudingport simára keverjük egy kevés tejjel. A maradék tejet feltesszük melegedni, majd állandó keverés mellett hozzácsorgatjuk a pudingot. Ezután kevergetve, pár perc alatt sűrűre főzzük, majd teljesen kihűtjük.
  • A porcukorhoz hozzáadjuk a felkockázott margarint és a vaníliás cukrot, majd robotgéppel jó habosra keverjük. Ezután apránként hozzáadagoljuk a teljesen kihűlt pudingot, majd jó simára keverjük.
  • A lefőzött, majd lehűtött feketekávéhoz hozzákeverjük a rumot. Egy magasabb falú tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd belehelyezzük az egyik tésztalapot. Ezután egyenletesen rákenjük a vaníliás krém felét, majd a rövid oldallal párhuzamosan kirakjuk az előzőleg rumos feketekávéba mártott babapiskótával. Rákenjük a maradék vaníliás krémet, és ráhelyezzük ra másik tésztalapot, majd tenyérrel egy kicsit lenyomkodjuk.
  • Az összeállított süteményt pár órát vagy egy egész éjszakát állni hagyjuk, hogy a krém teljesen megdermedjen, és az ízek kellően összeérjenek. Tálalás előtt ízlés szerint megszórjuk a süteményt porcukorral, majd felszeleteljük, és úgy kínáljuk.
  • Albán krémes

  • A piskótához a tojásokat 12 perc alatt habosra keverjük a cukorral. A lisztet elvegyítjük a sütőporral, majd a tojásokhoz keverjük egy fakanállal. 180 fokra előmelegített sütőben 12 perc alatt megsütjük.
  • A vaníliás krémhez a tojásokat kettéválasztjuk, a tojássárgájákat a cukorral, a liszttel és a tej felével csomómentesre keverjük. A többi tejet hozzáadva sűrűre főzzük.
  • A tojásfehérjéket a vaníliás cukorral kemény habbá verjük, majd a forró krémbe keverjük. A zselatint kevés hideg vízbe áztatjuk, majd oldódásig felmelegítjük, és a krémhez keverjük.
  • A kihűlt piskótát visszatesszük a tepsibe, és megkenjük lekvárral. Ráöntjük a krémet, egyenletesen elsimítjuk a tetején, majd a hűtőbe tesszük dermedni.
  • A csokis krémhez összekeverjük a lisztet, a cukrot, a kakaóport és tejet, majd felfőzzük. A tűzről levéve hozzákeverjük a feloldott zselatint. A krémet kihűtjük, és a vajjal habosra keverjük. A kihűlt krémet egyenletesen a vaníliás rétegre kenjük.
  • A csokimázhoz összekeverjük a kakaóport a cukorral, majd vízzel felfőzzük, és azonnal hozzákeverjük a vajat is. Hagyjuk langyosra hűlni, majd a krémre csurgatjuk, és széles pengéjű késsel eloszlatjuk rajta. Legalább fél napig hagyjuk állni a hűtőben.
  • Még több vaníliakrémes süteményt IDE KATTINTVA talál.

    Mediterrán klasszikusból született a krémes

    A krémes olasz és francia gyökerekkel rendelkező sütemény, amelynek mai formáját egy magyar cukrász alkotta meg. A ropogósra sütött levelestészta-lapok közé zárt, szilárdra dermedt vaníliás krém kicsik és nagyok kedvence. A krémes keletkezésének története a múlt homályába vész, annyi azonban biztos, hogy elődje az olaszok és a franciák körében is ismert millefoglie vagy mille-feuille (jelentése: ’ezer lap’) lehetett, amely több réteg leveles tészta közé töltött vaníliás krémből áll.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.