Íme Marylin Monroe legendás töltött pulyka receptje

A 20. századi filmsztár folyamatosan harcolt a kilókkal, de imádott főzni és nem átallott hagymát aprítani a gondosan manikűrözött kezével.

null

Első férje még pocsék szakácsnőnek tartotta Marilyn Monroe-t (1926–1962), aki azonban kézzel írt receptek tucatjait hagyta hátra és olykor szakácskönyveket látott el ötletekkel teli széljegyzetekkel. Miután 1954-ben házasságot kötött Joe DiMaggióval, a baseball történetének egyik legnagyobb játékosával, anyósa és sógornője sokat segítettek neki, hogy tökéletesítse a főzőtudományát.

Az olasz gyökerekkel rendelkező férj otthonülő háziasszonyként képzelte el a feleséget, ezért a színésznő 274 nappal az esküvő után „lelki bántalmazásra” hivatkozva kezdeményezte a válást,

mert nem akarta feladni a karrierjét. Ennek ellenére baráti kapcsolatban maradtak, végül Joe temettette el és 20 éven át hetente háromszor vörös rózsát küldetett a sírjára.

Marilyn Monroe
Fotó: PEXELS

A hagyatékból előkerült egy pulykatöltelék-recept is, amelyet a tragikus sorsú sztár minden bizonnyal a második házassága idején firkantott le egy biztosítótársaság fejléces levélpapírjára. Az ezen feltüntetett cím San Franciscóra utal, ahol az álompár egybekelt, a töltelék hozzávalói között szereplő kovászolt francia kenyér pedig csak a San Francisco környéki Bay Area régióra volt jellemző, más területekre nem, ahol Monroe a pályafutása során megfordult.

Az olasz kapcsolat

A pulykatöltelék receptjét néhány éve közölte a The New York Times, miután a szerkesztőség felkérésére Anne Mendelson gasztronómus a részletekbe menően elemezte azt.

A feljegyzés a „no garlic” szavakkal kezdődik, vagyis: fokhagyma ne legyen az ételben.

Ezt nyilván a Szicíliában, Isola delle Femmine településen született olasz anyós kötötte a menye lelkére, mert DiMaggio állítólag nem kedvelte a fokhagymát.

Arról nem szól a fáma, hogy maga Marilyn Monroe elkészítette-e valaha ezt a felettébb munka- és időigényes receptet
Fotó: FOODIESFEED

Meglepő módon a szemet gyönyörködtetően színes masszában nem szerepel semmilyen hagyományos kötőanyag (pl. nyers tojás), viszont feltűnően sok a hozzávaló, különösen a fűszer.

A nagyvonalúan használt parmezán és fenyőmag egyértelmű olasz hatásról árulkodik. Nem mellesleg az ötvenes évek Amerikájában még alig ismerték az oregánót, és a rozmaring is felettébb szokatlan volt pulykához.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.