Ökopatikával a háborgó gyomor ellen

Februárra igencsak legyengül az emberi szervezet védekezőképessége. A leg­enyhébb betegségeket is könnyebben összeszedjük, és nehezebben vészeljük át. Az ökológia, a természet ereje azonban ezeknél is segíthet. Lencsés Rita gyógynövényszakértőt arról kérdezte a Feol.hu, mit javasol, ha valaki hányásos vírussal küzd.

Forrás: Feol.hu2022. 02. 27. 16:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Számos olyan gyógynövény található a természetben, sőt mi több, a konyhakertekben is, amelyeket jó szívvel ajánl a gyógynövényszakértő a kellemetlen gyomorpanaszok enyhítésére. – Ezek a növények egytől egyig a tüneteket, azaz a hányinger érzetét csökkentik – hangsúlyozza Lencsés Rita. 

Nagy szükség lehet rájuk mostanában, amikor a gyerekek hányásos-hasmenéses vírussal küzdenek az iskolai tanév második felében. – De – tette hozzá Rita – a felnőttek számára is könnyű, természetes megoldás lehet a gyógynövényekből készített főzetek kortyolgatása. 

Azoknak, akiknek úgy általában érzékenyebb a gyomruk, vagy éppen mindenféle betegség, baj a hasukat viseli meg elsőként, az édeskömény ajánlott. Ezt a zellerfélét ősidők óta ajánlják gyomorbántalmakra, és már a hasfájós babáknak is lehet adni a magjából készített főzetét. Görcsoldó hatású is egyben, így többféle problémára is megoldást kínál.

A februári otthoni ökopatika része lehet még az ánizs, amely hasonló megoldást kínál, feladata, hogy csökkentse a hányinger érzetét

– mondja Rita. De akkor is jó lehet, ha valaki elrontotta a gyomrát, esetleg eleve érzékenyen reagál a nem tetsző ingerekre. Éppen ezért például állapotos hölgyeknek is szokták ajánlani.

A harmadik gyógyhatású teaféleség a menta, amely frissítő ízével nyugtatja a háborgó gyomrot. És ne feledkezzünk meg a gyömbérről sem, teszi hozzá a szakértő, kiemelve, hogy gyomornyugtató hatása mellett a gyömbértea fertőtlenít is. Segít, hogy minél gyorsabban kiizzadja az ember az esetleges betegséget. A szegfűszeg is e sorba illik, hiszen nemcsak illatos karácsonyi fűszerként, de gyomorbántalmakra hatékony teaként is ismeretes – ismerteti a Feol.hu.

És persze vannak olyanok is, akik gyomorsavas émelygésre keresnek gyógyírt a természet patikájában.

Nekik szokta ajánlani a szakember az akácvirágot, amelyet érdemes nem alkalmanként, hanem legalábbis kúraszerűen fogyasztani. Mégpedig reggel, éhgyomorra jó az akácvirág forrázata, langyosan elkortyolgatva. Amíg nem érkeznek el a tavasz első immunerősítő termései és napsugarai, addig érdemes a korábban elraktározott, szárított, fagyasztott növényeket bevetni, amikor szükséges – javasolja a gyógynövényszakértő.

Az eredeti cikk ITT érhető el.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Unsplash)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.