Letettek a MÁV Cargóról, de mi jön ezután?

Már nem törekszik a magyar állam arra, hogy tulajdont szerezzen az osztrákok kezében lévő egykori MÁV Cargóban – tudta meg a Magyar Nemzet.

PR
2012. 01. 07. 5:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fellegi Tamás távozását követően száznyolcvan fokos fordulat következett be a fejlesztési tárca álláspontjában a vasúti teherfuvarozásban lévő állami szerepvállalásról – tudta meg a Magyar Nemzet. Mint ismert, a nyilvánosság mellőzésével tárgyalások folytak az osztrák és a magyar kormány között a Rail Cargo Hungaria (RCH), vagyis az osztrák állami vasútnak eladott egykori MÁV Cargo visszavásárlásáról. A tárgyalások tényét egyik fél sem erősítette meg.

Az RCH részleges visszavásárlását akadályozta, hogy hiányzott az a több tíz milliárd forint, amelyért megvásárolhattuk volna. Felvetődött, hogy a magyar fél a MÁV Trakció mozdonyait apportálná a közös cégbe, ehhez azonban az államnak át kellett volna vállalnia a nemzeti vasúttársaság 300 milliárdos adósságát. Időközben kedvezőtlen változások zajlottak le osztrák oldalon is.

Az ÖBB vezetése a jelentős veszteségek miatt a bírálatok kereszttüzébe került, és már nincs olyan helyzetben, hogy elfogadja a magyar ajánlatot. Az egykori MÁV Cargo részleges visszavásárlása így lekerült a napirendről. Ezt mutatja a fejlesztési minisztérium államtitkárának, Hegmanné Nemes Sárának a nyilatkozata, aki a Világgazdaságnak azt mondta, hogy „a Rail Cargót újraállamosítani nem lehet. Az viszont már ott szerepelhet a lehetőségek közt, hogy más formában újraindítsuk az áruszállítást.” A lap forrásai szerint az utóbbi mondat a GYSEV Cargo helyzetbe hozására vonatkozhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.