A Déli Áramlat előkészítésében is szerepet vállalhat az MVM

25 milliárd forintra emelte a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) a leányvállalata, az MVM NET Távközlési Szolgáltató Zrt. jegyzett tőkéjét.

NT
2012. 02. 17. 15:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Határoztak arról is, hogy megvizsgálják a Déli Áramlat nemzetközi földgázvezeték magyarországi szakaszának előkészítésében való „szerepvállalás lehetőségét”, és a szükséges jogi feltételek teljesülése esetén megvásárolják a Magyar Fejlesztési Banknak a Déli Áramlat Magyarország Zrt.-ben lévő 50 százalékos részesedését.

A közlemény szerint az MVM a közgyűlésen hozott döntéseivel végrehajtja az utolsó lépéseket az Európai Unió harmadik energiacsomagjában előírtak teljesítéséhez. Így a március 3-i határidőig az MVM csoporthoz tartozó rendszerirányító Mavir Zrt. megfelel a teljes döntési függetlenség iránti elvárásnak.

Az MVM közleménye szerint az MVM NET az Elektronikus Kormányzati Gerinchálózatot kiváltó Nemzeti Távközlési Gerinchálózat üzemeltetésére és fejlesztésére jött létre. A 25 milliárd forintos tőkeemelés részeként a jelenleg az MVM Zrt. tulajdonában álló telekommunikációs eszközvagyont apportálhatja.

Az MVM NET már 2012-ben biztosítja a távközlési hálózatot a kormányzati hírközlési tevékenységek konszolidációs feladataihoz, valamint a további kormányzati hálózatok migrációjához és az elektronikus hírközlési gerinchálózat fejlesztéséhez. Az új társaság egyik alapfeladata a Mavir számára a rendszerirányítói feladatok ellátásához szükséges távközlési infrastruktúra szolgáltatása.

A Déli Áramlat Magyarország Zrt.-t 2010 márciusában jegyezték be, s jegyzett tőkéje a cégjegyzék szerint 205 millió forint. Zárt körű részvénytársaság lévén a tulajdonosi összetétel a cégjegyzékből nem derül ki, de a korábbi tájékoztatás szerint a Gazprom az MFB partnere. A cégjegyzékből annyi kiderül, hogy a részvény átruházását az alapító okirat korlátozza, de azt, hogy mi módon, nem közli.

Az MVM közleménye emlékeztet arra, hogy a Déli Áramlat öt országon át több mint háromezer kilométer hosszú vezetéken szállít majd földgázt Oroszországból. Az előkészítésben és esetleg a megépítésben való részvétel beleillik az MVM középtávú stratégiájába, amely szerint a nemzeti energetikai társaságcsoport a gázpiacon is meghatározó szereplő kíván lenni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.