258 kormoránt ejtettek el

Az eddigi legeredményesebb szezonját zárta az idén a Közép-Tisza vidékén a 2006-ban kezdődött kormorángyérítési program.

BL
2012. 03. 30. 16:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csoma Gábor elmondta: január második felében kezdődtek és február végéig tartottak azok a vadászatok, amelyeket a folyó mentén rendkívül elszaporodott kormoránok számának visszaszorítása érdekében szervezett a Halász Kft. A nagy kárókatonák, más néven kormoránok számát azért kell csökkenteni, mert a madarak nagy kárt okoznak a növényzetben és a halállományban.

A Halász Kft. Kisköre és Csongrád között a Tisza csaknem 150 folyamkilométerének halászati hasznosítója. Ezen a területen a becslések szerint 5-8 ezer kárókatona él. Egy-egy példány naponta akár 70 deka és 1 kiló közötti mennyiségű halat is elfogyaszt, ami a cégnek napi több millió forintos veszteséget jelent. Különösen igaz ez a hideg évszakban, amikor a madarak a vermelő helyeket felkutatva komoly károkat okoznak a télen egy-egy szűkebb területen csoportosuló halpopulációkban.

A kormoránok télen a legnagyobb számban a kiskörei duzzasztómű alatti Tisza-szakaszon gyülekeznek, mivel azonban a vízi vad vadászata az országban egyedül ezen a vidéken tilos, így a kárókatonák kilövése is csak speciális engedélyek birtokában lehetséges – mondta Csoma Gábor. Hozzátette: a Közép-Tisza vízkezelőjeként a Halász Kft. már 2006 óta a területileg illetékes természetvédelmi szakhatóság jóváhagyásával és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósággal, valamint az érintett vadásztársaságokkal együttműködve igyekszik megteremteni az állományszabályozás lehetőségét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.