Ebben az évben a Reptéri Főigazgatóság 35 milliárd forint import áfa-bevételt és 3,6 milliárdos uniós vámbevételt tervez – felelte az MTI kérdésére Teleki József. A Reptéri Főigazgatóság főigazgatója hozzátette azt is, hogy a reptéri áruszállításban várhatóan nem okoz komoly kiesést a Malév megszűnése, mivel szerepét más légitársaságok veszik át.
Demeter Tamás, a NAV Bevetési Főigazgatóságának főigazgatója arról számolt be, hogy a bevetések során tavaly 800 millió forint értékben foglaltak le nem jövedéki termékeket. Az idei év első két hónapjában viszont már 900 millió forintnál tartanak, a legnagyobb, mintegy 346 milliós „fogás”, hamis árumegjelöléssel behozott, közös csomagolásban lévő edény- és késszállítmány volt. A lefoglalt „csomagból” egyrészt 9200 darab, Bachmayer márkajelzésű, védjegyoltalom alatt álló késkészlet került elő, 276 millió forint értékben, a másik szállítmány pedig 1556 darab Bachmayer Solingen márkajelzésű, az eredetire megtévesztően hasonlító edénykészletet tartalmazott, 70 millió forint értékben.
Visszatérve a múlt évre, a lefoglalt nem jövedéki termékek közül legnagyobb értéket a hamis lábbelik (212 millió forint) és a hamis láncfűrészek (208 millió forint) képezték, de jelentős tétel volt a gépjármű lámpa (74 millió forint) és a hamis ékszer (113 millió forint) is. Ez utóbbit „Swarowsky” ékszerként kívánták forgalomba hozni a nepperek.
Ami a jövedéki ellenőrzési tevékenységet illeti, tavaly több mint kétezer ellenőrzés során 711 jogsértést állapítottak meg a Bevetési Főigazgatóság munkatársai, az elvont adó összege 229 millió forint, a várható bírság összege pedig 417 millió forint.

Vitray Tamás találkozott a Magyarországon kószáló medvével