A vállalat arról nem ejtett szót, hogy az állam mekkora részesedést kapna a cégben az adófizetők pénzéért cserébe. A társaság a hatalmas összeg nagy részét a tavalyi földrengés és szökőár következtében megsérült atomerőmű helyreállítására, valamint a katasztrófa érintettjeinek kártalanítására fordítaná.
A bankszektoron kívüli legjelentősebb tőkeinjekcióra várhatóan júliusban fog sor kerülni. A TEPCO ezen kívül körülbelül 846 milliárd jent kér kiegészítő pénzügyi segélyként az államilag támogatott nukleáris káralaptól, amelyet szintén a kártérítési igények fedezésére fordítana.
A vállalat eközben kutatásba kezdett, hogy felfedje, mennyire sugárszennyezettek a Csendes-óceán halai és kagylói a fukusimai atomerőmű 20 kilométeres körzetében. A felmérés júniusig tart, és több part menti város halászszövetségei is részt vesznek benne. Hétfőn kiderült, hogy mintegy 80 liter, radioaktív stronciummal szennyezett víz szivárgott a Csendes-óceánba a megrongálódott nukleáris létesítményből. A víz sugárszennyezettségének mértéke köbcentiméterenként 140 ezer becquerel.

A díler menekülés közben próbálta eltüntetni a bizonyítékot – nem sikerült