„A külföldi tőke a stratégiai ágazatok növekedését segíthetné, elsősorban a szolgáltatási és termelőipari ágazatot, s hozzájárulhatna Sanghaj globális pénzügyi, kereskedelmi, hajózási szerepének növeléséhez” – fogalmazott a bizottság képviselője.
A 23 milliós metropolis 2015-re a jüan kereskedelmének, árazásának és a kínai valutában történő elszámolásoknak a globális centrumává, 2020-ra pedig Hongkonghoz, New Yorkhoz és Londonhoz hasonló pénzügyi világközponttá kíván válni. Az évtized közepéig a meglévő 350 mellé még legalább 150 multinacionális vállalatot próbálnak a városba csábítani, emellett 75 külföldi alapítású kutatóintézet és fejlesztési központ felállítása a cél.
A városba érkező FDI értéke tavaly rekordot döntött, 12,6 milliárd dollárt tett ki, csaknem kétszer annyit, mint 2005-ben. A város a befektetők kedvelt és biztos célpontjának számít, a működő tőke áramlása a világgazdasági válság kirobbanása után, 2008-ban és 2009-ben is töretlenül, 10 százalékot is meghaladó mértékben nőtt.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész