A táblaszámítógépeket a Google márkaneve alatt állítják majd elő az Android operációs rendszert saját készülékeikben alkalmazó mobileszköz-gyártók, például a Samsung és az Asus. A Motorola megvásárlásával mindemellett a Google maga is be fog lépni a készülékgyártók sorába.
Miközben az okostelefonok piacán az Android operációs rendszer vezet, a táblagépeknél még nem sikerült megtörni az Apple rendszerének egyeduralmát. Az Apple riválisai közül ebben az Amazon internetes kiskereskedelmi értékesítő vállalat érte el a legjobb eredményeket a Kindle Fire táblagéppel, amely az Android operációs rendszer egy speciális, a Google által egyébként nem támogatott változatán fut. A Kindle Fire azonban csak az Egyesült Államokban kapható, mégpedig az előállítási költség alatti, 199 dolláros áron, mivel az Amazon a készülékhez értékesített tartalomszolgáltatásokból és termékekből szerzi bevételeit.
A Wall Street Journal értesülése szerint az Amazonhoz hasonlóan a Google is szubvencionált táblagép piacra dobását tervezi.
Az Apple az első negyedévben 15,4 millió iPad készüléket értékesített, ami kényelmes piacvezető pozíciót biztosít számára. A Kindle Fire értékesítési adatait az Amazon nem hozza nyilvánosságra.
A táblagépek piacán elszenvedett hátrány nagy üzleti kihívást jelent a Google számára, mivel bevételei nem a gyártóknak ingyenesen átadott nyílt forráskódú operációs rendszerből származnak, hanem az operációs rendszerhez kapcsolódó egyéb szolgáltatásokból, például reklámokból, amelyeknek a jövőre nézve éppen a táblagépek jelentik a legígéretesebb felületét.