Az index havi összevetésben negyedik hónapja csökken, amire csak a válság legsötétebb időszakaiban volt példa. Az év harmadik hónapjában sem érkezett olyan új impulzus, amely lökést adhatott volna a magyar gazdaságnak – áll a lapban. A GYIA februárban a felülvizsgált adatok szerint még 0,14 százalékos bővülést mutatott az előző év azonos időszakához képest.
A folytatást tekintve kulcsfontosságú az EU/IMF-szerződés megkötésének időpontja – fogalmaznak. A kormánynak nincs tere élénkítésre, a deficitcél tartása túlságosan erős korlátot jelent. Az MNB mozgásterét a magas infláció és a bizonytalanság miatt újra növekvő országkockázat is korlátozza. A gyors megállapodás a makrogazdasági stabilitást szolgálná, a forint erősödne, az államadósság finanszírozása olcsóbb lenne – írják.
„A piac ki fogja kényszeríteni az IMF-megállapodást”, és a piac kezd egyre bizalmatlanabbá válni Magyarországgal szemben, „az ezzel kapcsolatos jelzések egyértelműnek tűnnek” – mondta Vértes András, a GKI Gazdaságkutató elnöke szerdai sajtótájékoztatóján.