Boros Gábor igazgató megjegyezte, hogy bár a munkák elvégzését segíti a napos idő, ám a vetéseknek többnapos áztató esőre lenne szükségük. A tavalyi volt az utóbbi évtizedek legszárazabb éve, és ez a tendencia sajnos eddig az idén is folytatódott – tette hozzá.
Veszprém megyében a későbbi vetésű tavaszi kultúrák talajának előkészítése megkezdődött, az őszi gabonák fejtrágyázása is a vége felé tart: a 43 000 hektár 75 százalékával végeztek a gazdák. Ugyanakkor a földekre kikerült trágya hasznosulását hátráltatja, illetve gátolja a csapadék hiánya, és a vegyszeres növényvédelem sikerét is kétségessé teszi – tette hozzá az igazgató.
A megyében mintegy 6000 hektáron négy történelmi borvidék is található. A nagy – több tíz-száz hektáros – területen gazdálkodók szinte már kivétel nélkül, de a kisebb területet művelő szőlősgazdák nagy része is végzett már a metszéssel – tájékoztatott Boros Gábor. Közlése szerint a februári fagyok a mélyen fekvő területeken, ott is a gyengébb kondíciójú állományokban éreztették hatásukat; szórványosan és kisebb területeken 30-40 százalékos fagykár is érte az ültetvényeket.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész